• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hem lösemiyi hem ’yi yendi

İzmir'de lösemi hastalığı tekrarlayan , kemik iliği nakliyle sağlığına kavuşurken, cam bölmeli hasta odasında girdiği 'de hayalini kurduğu liseyi kazanmayı başardı.

Hem lösemiyi hem LGS’yi yendi
Giriş Tarihi: 14.8.2019

İzmir'de lösemi hastalığı tekrarlayan Yasin Kobak, kemik iliği nakliyle sağlığına kavuşurken, cam bölmeli hasta odasında girdiği LGS'de hayalini kurduğu liseyi kazanmayı başardı. Bergama'da 15 yaşındaki Yasin Kobak'a 3 yaşındayken lösemi teşhisi konuldu.

ALMANYA'DA NAKİL

Kobak, tetkiklerin ardından tedavisi için İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi. Bir yıl kemoterapi gören Kobak, kan değerlerinin yükselmesiyle sağlığına kavuştu. Geçen yıl kan değerlerinin düşmesiyle yeniden hastaneye götürülen ve löseminin türü olan Myelodisplastik Sendrom teşhisi konulan Yasin'in kemik iliği nakli olması gerektiği ortaya çıktı. Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi'ne başvurulmasının ardından aranan ilik Almanya'da bulundu. Nakil yapılan çocuk, sağlığına kavuştu. Ardından LGS sınavına girmeyi istediğini söyleyen Yasin, hastane yönetiminin başvurusuyla özel cam bölmeli odada 2 gözetmen eşliğinde sınava girdi ve Bergama 13 Nisan Anadolu Lisesi'ni tutturdu.

Hem lösemiyi hem LGS’yi yendi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA