• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hollandalı gelin, sokak köpeklerinin annesi oldu

Hollandalı gelin, sokak köpeklerinin annesi oldu
Giriş Tarihi: 14.8.2019

Aydın'da yaşayan 29 yaşındaki , hayatını sokak hayvanlarına adadı.

Aydın'da yaşayan 29 yaşındaki Hollandalı Lisanne Hillen, hayatını sokak hayvanlarına adadı. Sokak hayvanlarını besleyen ve aynı zamanda tedavilerini yaparak sağlıklarına kavuşturan Hollandalı gelin 4 köpeği ülkesindeki arkadaşlarına göndererek sahiplendirdi. Hollanda'dan 3 yıl önce Aydın'a gelerek Alp Ayaydın ile evlenen Lisanne Hillen, kentte sokak hayvanları için 3 ayrı yerde besleme noktası oluşturarak hem sokak hayvanlarını besliyor hem de bakımlarını yapıyor. Hillen, Hollanda'da sokak köpeklerinin olmadığını, hayvanların vatandaşlar tarafından sahiplenildiğini söyledi. Aydın'da sağlığına kavuşturduğu köpeklerin bazılarını gerekli prosedürleri tamamlayıp yurtdışındaki ailelere gönderdiğini söyleyen Hillen, "Burada sokak köpekleri çok fazla. Hollanda'daki arkadaşlarımın sahiplenmesi için bazılarını ülkeme gönderdim. İnsanlar köpek almak yerine bence sokak hayvanlarını sahiplensinler. Onların tek isteği sevgi ve bir kap yemek" dedi.

İHSAN KARATAŞ

Hollandalı gelin, sokak köpeklerinin annesi oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN