• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Oğlu için böbreğini verdi

Oğlu için böbreğini verdi
Giriş Tarihi: 9.9.2019

DENİZLİ'DE 3 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi konulan 14 yaşındaki , annesi 'ın (36) bir böbreğinin nakledilmesiyle hayata tutundu.

DENİZLİ'DE 3 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi konulan 14 yaşındaki Yusuf Aras, annesi Saniye Aras'ın (36) bir böbreğinin nakledilmesiyle hayata tutundu. Yapılan tedavilere cevap vermeyen Aras'ın hastalığı, gün geçtikçe kötüye giderken böbrek nakli için uygun organ bulunamadı. BİR süre diyaliz tedavisi gören oğlunun gözlerinin önünde eriyip gitmesine gönlü razı olmayan ev kadını Saniye Aras, bir böbreğini vermek istedi.

ORGAN BAĞIŞI ÇAĞRISI
PAMUKKALE Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan testlerde, Aras'ın dokularının oğluyla uyuştuğu tespit edildi. Hastanede yapılan başarılı nakil ameliyatıyla, Yusuf Aras sağlığına kavuştu. AMELİYATLA ilgili bilgi veren Prof. Dr. Selçuk Yüksel, son dönemlerde çocuk böbrek hastalıklarının arttığını ifade ederek, "Toplumdan beklentimiz, kadavradan nakillerin artmasıdır. Organ bağışı başta çocuklar olmak üzere diğer organ bekleyen hastalar için çok önemlidir" dedi.

HASAN DURNA

Oğlu için böbreğini verdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN