• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sabıkalı stadın cezası bitiyor

Sabıkalı stadın cezası bitiyor
Giriş Tarihi: 9.9.2019

’ın her zaman halkın yararını gözeten haberleri, ses getirmeye devam ediyor. 2003 yılında tecavüz ve haberiyle gündeme gelen, o tarihten bu yana müptelalarının mekanı olan ’daki , yeniden sporun hizmetine sunuluyor

Aydın'da 2003 yılında vahşi bir tecavüz ve cinayetin işlendiği Çeştepe Stadyumu, Yeni Asır'ın haberleri sayesinde 17 yıl sonra atıl vaziyetten kurtuluyor. Zaman içinde uyuşturucu müptelalarının mekanına ve meraya dönüşen stat, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün başlattığı çalışmaların ardından yeniden spora açılacak.

KOYUNLAR OTLUYORDU
Efeler ilçesinde 14 yıl önce 12 kişinin, 24 yaşındaki Hatice Beltekin'e tecavüz edip öldürdüğü stat, bu olayın ardından kaderine terk edildi. O dönem Efeler Belediyesi'ne ait olan Çeştepe Stadyumu'nun soyunma odaları uyuşturucu müptelalarının yuvası haline geldi, futbol sahası ise atların ve koyunların otlağı oldu.

HİÇ ÇALIŞMA YAPILMADI
Stadyumun otlak haline gelmesini 2 Haziran 2012 tarihinde Yeni Asır "Doyurucu Çözüm" başlığıyla okuyucularına duyurmuştu. Aradan geçen 5 yılın ardından sahada hiçbir çalışma yapılmadığı statla ilgili 25 Mart 2017 tarihinde Yeni Asır, 'Sabıkalı stadın cezası bitmiyor' başlığıyla bir kez daha konuya dikkat çekmişti. Yaptığımız ısrarlı haberlerin ardından, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Çeştepe Stadıyla ilgili harekete geçti.

ÇALIŞMALAR EN KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

BAKIM, tadilat ve tamirat düzenlemesine başlanan statta AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu incelemede bulundu. Yaklaşık 20 yıldır kapalı olan Çeştepe Stadı'nın yeniden faaliyete geçmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün çalışmalara start verdiğini kaydeden Savaş, "Müdürlüğümüzce gerekli bakım, tadilat ve tamirat düzenlemeleriyle, sentetik zeminli futbol sahası yapılarak, ilimizdeki liglerde mücadele eden futbol kulüplerimizin hizmetine en kısa sürede sunulacaktır" diye konuştu. Efeler Belediyesi'nden stadın kullanım hakkının 49 yıllığına kiralandığını belirten İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, çalışmaları kısa sürede tamamlayıp stadı spora açılacağını dile getirdi.

KAZIM YÖRÜKCE

Sabıkalı stadın cezası bitiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN