• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'da 12 metrelik su kuyusuna düşen tilkiyi kurtardı

'da 12 metrelik kullanılmayan su kuyusuna düşen tilki, Arama Kurtarma Derneği () Afyonkarahisar ekibi tarafından kurtarılarak, ve Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Afyonkarahisar'da 12 metrelik su kuyusuna düşen tilkiyi AKUT kurtardı

11.09.2019, 12:49

Şuhut ilçesi Güneytepe köyü yakınındaki bir bölgede bulunan 12 metrelik su bulunmayan kuyudan gelen sesleri duyan köylüler, eğilip baktıklarında bir hayvanla karşılaştı. Köylülerin ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kuyudaki hayvanın tilki olduğunu belirledi. Jandarma ekipleri, tilkinin çıkarılması için AKUT ekibinden yardım istedi. Gelen AKUT Afyonkarahisar ekibi, merdiven yardımıyla kuyuya inerek yaklaşık 1 saatlik çalışmayla tilkiyi kuyudan çıkardı.

Sağlık durumu iyi olan tilki daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

DHA

Afyonkarahisar'da 12 metrelik su kuyusuna düşen tilkiyi AKUT kurtardı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA