• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Okulların istemediği otizmli Emir için vali devreye girdi

Okulların istemediği otizmli Emir için vali devreye girdi
Giriş Tarihi: 12.10.2019

'de yaşayan ve eşi , 4 yaşındaki otizmli çocukları 'i bir türlü anaokuluna yazdıramadı. Vali Çakacak'ın talimatıyla Emir Alp devlete bağlı bir anaokuluna kayıt yaptırıldı ve yanına yardımcı kadın görevlendirildi.

Eskişehir'de yaşayan Selçuk Demir ve eşi Elif Demir, 4 yaşındaki otizmli çocukları Emir Alp'i bir türlü anaokuluna yazdıramadı. Özel okulların çocuklarını kabul etmediğini anlatan Demir ailesi, "Devlet okulları alıyor ama şartları zorlaştırıyor. Otizm sadece iletişim kuramama problemi ama aileler hala bilmiyor. Bizim mücadelemiz oğlumuzu topluma kazandırmak. Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak'ın devreye girmesiyle bir yol bulduk" dediler.

HEMEN TALİMAT VERDİ

Vali Çakacak'ın talimatıyla Emir Alp devlete bağlı bir anaokuluna kayıt yaptırıldı ve yanına yardımcı kadın görevlendirildi. Öğretmen Umut Tanju Parmak, "Otizmli çocukların eğitimleri için destek olmalıyız" dedi.

Okulların istemediği otizmli Emir için vali devreye girdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN