• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

, koltuğunu bedensel engelli meclis üyesi 'li 'a emanet etti

Başkanı , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla şehir dışına çıkarken görevini bedensel engelli meclis üyesi 'li 'a bıraktı.

Tunç Soyer, koltuğunu bedensel engelli meclis üyesi AK Parti'li Ahmet Uğur Baran'a emanet etti

03.12.2019, 17:02

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Ahmet Uğur Baran, Tunç Soyer'e teşekkür ederek "Bu özel günde İzmir'de ve Türkiye'de engelli vatandaşlarımızı temsil ediyorum. Bu farkındalık, bu adım bizim için çok kıymetli. Tunç Başkan da bu adımı attı ve bu Türkiye genelinde bir ilk oldu." ifadelerini kullandı.

Baran, kaldırımların dar olması ve kaldırım işgalleri nedeniyle bedensel engellilerin yaşadığı zorluklara dikkati çekti. Engelliler konusundaki toplumsal farkındalığın geç oluştuğunu aktaran Baran, "Bir kafeteryanın tuvaletinde 'engelli kadın', 'engelli erkek' ayrımı yok. Ancak karamsar değilim, bunları el birliğiyle çözeceğiz." diye konuştu.


Baran, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Engelsiz İzmir Komisyonunun da çalışmalarına değindi.

Komisyonda ESHOT'a bağlı otobüslerin tüm engel gruplarına uygun olup olmadığıyla ilgili çalışma yapılması konusunda önerge sunduklarını dile getiren Baran, "ESHOT'taki bürokrat arkadaşlarla ciddi toplantılar yaptık, uygulama yöntemini karara bağladık ve karar Meclis'ten oy birliği ile geçti. Bu kararın ESHOT bütçesinde de yerini aldığını gördük ve çok mutlu olduk." değerlendirmesini yaptı.

AA

Tunç Soyer, koltuğunu bedensel engelli meclis üyesi AK Parti'li Ahmet Uğur Baran'a emanet etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA