• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir’de Noel ayini

Hrıstiyan aleminde Hazreti İsa'nın doğum günü kabul edilen Noel gecesi, Buca Protestan Babtist Kilisesi'nde gerçekleşen ayinle kutlandı. İzmir'de Noel dolayısı ile kentin pek çok kilisesinde ayin düzenlendi.

İzmir’de Noel ayini

24.12.2019

Hrıstiyan aleminde Hazreti İsa'nın doğum günü kabul edilen Noel gecesi, Buca Protestan Babtist Kilisesi'nde gerçekleşen ayinle kutlandı. İzmir'de Noel dolayısı ile kentin pek çok kilisesinde ayin düzenlendi. 1834 yılında çoğunluğu İngilizlerden oluşan bir göçmen topluluğunca yapılan Buca Protestan Baptist Kilisesi'nde gerçekleştirilen ayini, kilisenin ruhani lideri Ertan Çevik yönetti. Ayinde İncil'den bölümler ve Hazreti İsa'nın doğumunu konu alan ilahi ve dualar okundu. Hristiyanlar tarafından kutsal sayılan içeceklerin dağıtılmasının ardından, katılımcılar mum yakarak dua etti. Halka açık olarak gerçekleştirilen ayine yerli ve yabancı çok sayıda insan katılım gösterdi. Ayinin ardından kilise bahçesinde ikram edilen kurabiye ve çay eşliğinde sohbetler edildi.

TOLGA TEKİN

İzmir’de Noel ayini haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.