• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

personel alım tarihleri belli oldu! Nasıl başvuru yapılır? Şartlar nelerdir?

sözleşmeli personel alımı için başvuru tarihlerini açıkladı. Ölçme, Seçme ve () Başkanı sözleşmeli sağlık personeli alımı için ayrıntıları Twitter adresinden paylaştı. Peki Sağlık Bakanlığı personel alım şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır? Başvuru tarihleri nelerdir? İşte merak edilenler...

Sağlık Bakanlığı personel alım tarihleri belli oldu! Nasıl başvuru yapılır? Şartlar nelerdir?

11.02.2020, 16:11

Sağlık Bakanlığı personel alım tarihini açıkladı. Bakanlık 8 bin 844 kadro için Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme kılavuzunun bu hafta yayınlanacağını belirtti. Peki Sağlık Bakanlığı personel alım şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır? İşte merak edilenler...

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM BAŞVURU TARİHİ AÇIKLANDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün sözleşmeli sağlık personeli alımı için ayrıntıları Twitter adresinden paylaştı. Aygün atama kılavuzunun da bu hafta içinde yayımlanacağını söyledi.

Aygün Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: "Değerli adaylarımız, #HalisAygünSağlıkçıBekliyor dediniz biz de çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu hafta kılavuzu yayınlayacağız. 14-20 Şubat tarihleri arasında başvurularınızı yapabilirsiniz. Şimdiden tüm sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim."

Sağlık Bakanlığı 2019 yılında 17 bin 689 personel alımı yapılacağını duyurmuştu. İkiye bölünen atamaların ilki Aralık 2019'da yapıldı. İlk atama döneminde 8 bin 845 personelin ataması tamamlanmıştı.

Atama yapılan 8 bin 845 kadrodan 3 bin 763'ü hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 475'i sağlık teknisyeni ve sağlık teknikerlerinden oluşmuştu.

Yerleştirme sonuçlarında; lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılmıştı.

Sağlık Bakanlığı personel alım tarihleri belli oldu! Nasıl başvuru yapılır? Şartlar nelerdir? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.