• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Üniversitelerde eğitim uzaktan devam edecek

Üniversitelerde eğitim uzaktan devam edecek
Giriş Tarihi: 27.3.2020

Başkanı , üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacağını, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) da 'da yapılacağını açıkladı.

YÖK Genel Kurulu'nda alınan kararları açıklayan Saraç, "Üniversitelerimiz uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretim imkanları altında sunamayacakları programları ve uygulamalı dersleri yaz aylarında tamamlayacaklar. Diğer bir ifade ile bu program ve dersler için bahar dönemini yaz aylarına taşımış oluyoruz. Yaz okulu tecrübesi üniversitelerimiz için son derece değerli bir imkan sunmaktadır. Yaz okulunun bitiş tarihleri göz önünde tutularak önümüzdeki yılın takvimini belirleyeceğiz" şeklinde konuştu.

YKS 25-26 Temmuz'da yapılacak
YKS hakkında da açıklamalarda bulunan Saraç, 20-21 Haziran tarihlerinde yapılması planlanan sınavın tarihlerinin ertelendiğini açıkladı. Saraç, "YKS'nin 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılması kararlaştırılmıştır. ÖSYM ile bu takvimi birlikte sürdürüyoruz. Öğrencilerimiz ve ailelerimiz rahat olsun. Bu konudaki planlamalarımız tamamdır" dedi.

Üniversitelerde eğitim uzaktan devam edecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA