• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

öğretmenlere de “” başlattı

MEB öğretmenlere de “uzaktan eğitim” başlattı
Giriş Tarihi: 10.4.2020

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, korona virüs tedbirleri nedeniyle okullardaki eğitime ara verildiği süreçte, uzaktan eğitim programlarıyla öğretmenlerin mesleki ve bireysel gelişimlerinin desteklenmesi için çalışma yürüttüklerini bildirdi. Yapılan hazırlıklar sonrası öğretmenlere yönelik Youtube kanalı açıldığı ve birçok kurumla ortak çalışma yapıldığı belirtildi.

125 BİN ÖĞRETMEN KATILDI
Bakanı Selçuk yaptığı açıklamada, "Korona virüs tedbirleri kapsamında, uzaktan eğitime geçtiğimiz bu dönemde öğretmenlerimizin mesleki ve bireysel gelişimlerini destekliyoruz. Hazırladığımız uzaktan hizmet içi eğitim programlarına 125 bin öğretmenimiz katılıyor. Bunların tamamı 2-3'er haftalık dönemlerde öğretmenlerimizin başvurusuna açıldı. Her eğitim döneminde 17 mesleki gelişim programı açacağız" ifadelerin kullandı.

MEB öğretmenlere de “uzaktan eğitim” başlattı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA