• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

açıklandı mı? YKS sonuç sorgulama...

sonuçları açıklandı mı? YKS ne zaman açıklanacak? soruları üniversite adayı öğrenciler tarafından yoğun şekilde araştırılıyor. YKS sonuçlarını açıkladı mı? YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM YKS sonuç sorgulama...

22.08.2020, 12:33

Yükseöğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) katılan ve tercihte bulunan binlerce üniversite adayı merakla tercih sonuçların açıklanmasını bekliyor. Haziran ayında sınava katılan adaylar 'YKS sonuçları açıklandı mı?' sorusunu araştırıyor. Peki ÖSYM YKS sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak? İşte merak edilenler...

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

ÖSYM tarafından 2020 YKS tercih takvimi duyurulurken üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında da bilgi verildi.

YKS tercih sonuçları, en geç 31 Ağustos tarihine kadar erişime açılacak.

Üniversite kayıtları ise 31 Ağustos-4 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos-2 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM YKS sonuç sorgulama... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.