• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

tercih sonuçları bugün açıklanır mı? YKS sonuç sorgulama...

Başkanı , tercih sonuçları için bu haftayı işaret etmişti. Sınava katılıp tercihte bulunan binlerce aday merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Üniversite adayları düzenli olarak AİS sayfasını kontrol ediyor. Peki ÖSYM YKS tercih sonuçlarını bugün açıklar mı? İşte detaylar...

YKS tercih sonuçları bugün açıklanır mı? ÖSYM YKS sonuç sorgulama...

26.08.2020, 09:34

YKS tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sınava katılıp geçerli puanı alara tercihte bulunan binlerce kişi merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada bu haftayı işaret etmişti. Peki YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih sonuçları, en geç 31 Ağustos tarihine kadar erişime açılacak.
Konuya ilişkin ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis AYGÜN yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vererek önümüzdeki hafta sonuçların açıklanacağını söyledi.

"Sevgili gençler, heyecanlısınız, sizi anlıyorum ve heyecanınızı paylaşıyorum. Ülkemizin yarınları olan sizler için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 2020-YKS yerleştirme işlemlerinde kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde yerleştirme sonuçlarını açıklayacağız."

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

YKS tercih sonuçları bugün açıklanır mı? ÖSYM YKS sonuç sorgulama... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.