• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yatalak gelip şifa bulduğu mahallenin muhtarı oldu

Endemik bitki cenneti, Yılkı atları ve bol oksijeniyle içindeki mahallesi, hastaların şifa bulduğu bir adres oldu.

Yatalak gelip şifa bulduğu mahallenin muhtarı oldu

18.9.2020

19 yıl önce yatalak olan Berrin Akduman'ın iyileştiği mahalleye, Türkiye'nin birçok yerinden insan koşup geldi. Doktorların yürüyemez dediği Akduman, iyileşip şifa bulduğu köye muhtar oldu ve yaşadığı yeri güzelleştirmek için çalışıyor.

EMEKLEDİ VE AYAKLANDI
56 yaşındaki Manisalı Berrin Akduman, 19 yıl bel fıtığı ameliyatının ardından yatalak kaldı. 4 yıl yatağa bağımlı kalan Akduman eşiyle birlikte Spil Dağı Milli Parkı'nda yer alan Ayvacık mahallesine taşındı. Doğayla iç içe yaşamla birlikte önce emekleyen, sonra tekerlekli sandalyeye geçen ve köylülerin yardımıyla ayağa kalkmayı başaran Akduman, artık koltuk değnekleriyle adeta koşuyor. Akduman kendisini hayata bağlayan çam ağaçlarının içindeki mahalleye hizmet etmek için de kolları sıvadı, muhtarlık seçimlerini kazanıp çalışmalara başladı.

ŞİFALI KÖY DİYE ÜNLENDİ
AYVACIK mahallesi ise bu gelişmelerin ardından 'şifalı köy' olarak ünlendi. Türkiye'nin birçok yerinden mahalleye yaşamak için gelenler oldu. Doğal yaşamı ve temiz havasıyla hastaların şifa kaynağı olan köye her gelen, bir daha ayrılamıyor.

NERMİN UÇTU

Yatalak gelip şifa bulduğu mahallenin muhtarı oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.