• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Demir eksikliğini kuru meyvelerle telafi edin

'de en çok görülen rahatsızlıklardan biri olan , besinler yoluyla telafi edilebiliyor. Yorgunluk ve enerji azlığı demir eksikliği belirtileri arasında yer almaktadır.

Demir eksikliğini kuru meyvelerle telafi edin
Giriş Tarihi: 17.10.2020

Bunun dışında; konsantrasyon bozukluğu, sinirlilik, çarpıntı ve nefes darlığı hallerinde de demir eksikliği akla gelmektedir. Demir eksikliğine karşı ile bu durumu minerali en çok kuru kayısı ve kuru üzüm gibi kurutulmuş meyveler, kırmızı et ve karaciğer, pekmez, tahıllar, yumurta, lahana, fasulye, pancar, patates, fındık, badem, şeftali, armut, hurma, kabak ve balık bol miktarda bulunmaktadır. Bu gibi yiyeceklerin tüketimi vücudun demir ihtiyacını karşılayacaktır. C vitamini ise demir emilimini artırırken hemoglobin üretiminde de önemli doğru beslenme tersine çevirmek mümkün. Demir li yer tutar. Bu yüzden demirden zengin besinler yerken, yanında C vitamini olmasına dikkat etmek gerekir.

Demir eksikliğini kuru meyvelerle telafi edin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA