• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Özkaya’dan ihtiyaç sahibi öğrencilere 'ballı' hayır

bölgesindeki 17 kovandan yılda ortalama 60-70 kilo bal üreten Ortaokul öğrencileri, elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi okullara destek sağlıyor.

Özkaya’dan ihtiyaç sahibi öğrencilere 'ballı' hayır
Giriş Tarihi: 17.10.2020

Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Ortaokul öğrencileri, tamamen organik bal üreterek kurdukları kooperatif ile sattıkları baldan elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi okullara yardım ediyor. Balçova Baraj bölgesindeki 17 kovandan yılda ortalama 60-70 kilo bal aldıklarını anlatan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Özkaya, şöyle konuştu:

70 KİLO BAL ÜRETİMİ
"Ortaokul öğrencilerimiz kurdukları bal üretim ve satış kooperatifi ile Balçova'da çam ormanları ve sayısız çiçek olan ortamda bulunan kovanlarımızda tamamen organik, yılda 60-70 kilo bal üretiyor. Bal üretimi yıllara ve havanın nemine göre değişiyor. Üretim sırasında hiçbir sentetik ürün kullanılmıyor. İlaçlar bile sentetik değil." Üretilen balların okullardaki marketlerde ya da semt pazarlarında öğrencileri tarafından satıldığını kaydeden Özkaya, "Çocukların üretimin yanında ticaret, alışveriş bilgi ve deneyimi almasını da sağlıyoruz" dedi. Özkaya, satılan baldan, tıpkı diğer tarımsal ürünler gibi elde edilen gelirin yarısını öğrenciler paylaşırken, kalan kısmıyla da ihtiyaç sahibi okullara kütüphane, engelli sınıfı, okul tadilatı, bilgisayar bağışladıklarını bildirdi. Özkaya, "Geçen yıl tarımsal ürünlerden 97 bin lira satış geliri elde ettik. Gelirimizin tümünü hayır işlerinde kullandık" diye konuştu.

Özkaya’dan ihtiyaç sahibi öğrencilere 'ballı' hayır haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA