• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Güleda’nın ailesi adalet istiyor

Isparta'da 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Güleda Cankel'in bıçaklanarak öldürülmesine ilişkin davada sanık Zafer Pehlivan'a "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verilmesinin ardından Cankel ailesinin İstinaf Mahkemesi'ne yaptığı başvuru reddedildi.

Güleda’nın ailesi adalet istiyor

12.1.2021

Böylece İstinaf Mahkemesi tarafından yerel mahkemenin verdiği müebbet hapis cezası onandı. Acılı ailenin avukatı Alev Öztürk, "Güleda'yı koruyamayanlar katilini korumaya devam ediyor. Katil için ağırlaştırılmış müebbet, Güleda Cankel için gerçek adalet istiyoruz" dedi. Acılı baba Mustafa Cankel de, "Kızımı katleden caninin indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alması gerekiyor" diye konuştu.


Güleda Cankel'in acılı babası, "Katil için ağırlaştırılmış müebbet istiyoruz" dedi.

FERDİ YAVUZ

Güleda’nın ailesi adalet istiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.