• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Minik Yakup’a kök hücre aşısı yapıldı

Yeni Asır'ın haberinin ardından, Sağlık Bakanlığı'nca tedavisi onaylanan 1 yaşındaki Aydınlı Yakup Efe Ertürk, ilk kök hücre aşısını oldu.

Minik Yakup’a kök hücre aşısı yapıldı

15.2.2021

Baba Kenan Ertürk, oğlunun sağlığına kavuşması için vatandaşlardan dua etmelerini istedi. Nazilli'de yaşayan Kenan-Nehir Ertürk çiftinin oğulları Yakup Efe, 1 aylıkken ciğerlerine kaçan anne sütü nedeniyle enfeksiyon kaptı ve kalbi durunca beyninin sol bölümü hasar gördü. Emme ve yutma fonksiyonlarını kaybeden Yakup'un iyileşebilmesi için kök hücre tedavisine ihtiyaç doğdu. Haberin ardından tedavi için gereken 200 bin lira toplandı ve bürokratik engeller aşılarak bebeğe ilk kök hücre aşısı yapıldı.

KAZIM YÖRÜKCE

Minik Yakup’a kök hücre aşısı yapıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.