• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Eğridir Gölü’ndeki kirliliğe Bakanlık’tan inceleme

Eğridir Gölü’ndeki kirliliğe Bakanlık’tan inceleme

14.9.2021

Isparta'daki Eğridir Gölü ve havzasının yok olma tehlikesi Meclis gündemine taşındı. CHP İzmir Milletvekili, TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Mahir Polat, Türkiye'nin ikinci büyük tatlı su kaynağı olan Eğridir Gölü'nde yüzde 60 oranında su azalması olduğunu ve kimyasal atıklar nedeniyle kirlilik yaşandığına dikkat çekti.

Bölgede inceleme yapan uzmanlar göle lağım karıştığını iddia ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı inceleme başlattı. Tarım arazilerini sulayan, evlerde içme suyu olarak kullanılan gölde şu sıralar kötü koku ve kirlilik hakim. Kirliliğin, Altınkum Plajı yakınlarında kanalizasyon borularının patlamasıyla lağım sularının göle karışması olduğu öne sürüldü

Eğridir Gölü’ndeki kirliliğe Bakanlık’tan inceleme haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.