• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir’in cezasını çok buldu

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir’in cezasını çok buldu

14.10.2021

KONYA'DA sevgilisi Ayşe Dırla'yı dövdüğü öne sürülen Özgür Duran'ı engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle 12.5 yıl hapse çarptırılan Kadir Şeker için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, verilen cezanın yüksek olduğunu belirterek, 1'inci Ceza Dairesi'nden cezanın bozulmasını istedi. Savcılığın talebini değerlendiren Şeker'in avukatı Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ, "Yargıtay 1. Ceza Dairesi savcılığın görüşüne uymak zorunda değil. Biz itirazlarımızı yaparken hükmün, 'meşru müdafaanın aşılması sonucu ölüme neden olmak' ya da 'kasten yaralamanın ölümle neticelenmesi' suçlarından verilmesini talep etmiştik. 1. Ceza Dairesi bu yönde karar verip dosyayı yerel mahkemeye yeniden gönderebilir ya da mahkemenin verdiği kararı yerinde bulup onayabilir" diye konuştu.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Kadir’in cezasını çok buldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.