• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Kadına kalkan eli asla affetmeyeceğiz’

‘Kadına kalkan eli asla affetmeyeceğiz’

26.11.2021

BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Araştırmaları Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Paneli"nin açılışına katıldı. Emine Erdoğan, panelde yaptığı konuşmada kadına yönelik şiddetin kolluk kuvvetlerinin en önemli gündem maddelerinin başında geldiğini, kolluk kuvvetlerinin varlığının, bir telefon yakınlığında bulunmalarının kadınlar için önemli bir güvence olduğunu söyledi.

BAŞAK CENGİZ'İ ANDI
İstanbul'da kılıçlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Başak Cengiz'e Allah'tan rahmet dileyen Erdoğan, "Başak kızımız hepimizin evladı, hepimizin kardeşidir. Onu ve yitirdiğimiz diğer canları unutmayacağız ve kadınlara kalkan elleri asla affetmeyeceğiz. Şiddetin kökünü kurutmak hepimizin el birliğiyle yürüteceği çalışmalara bağlıdır. Kadın Acil Destek Uygulaması'nı (KADES) 2 milyon 758 bin 120 kişinin telefonuna indirdi. Bu uygulama üzerinden 242 bin 473 ihbar alındı. 81 ilde 1102 Aile İçi ve Kadına Şiddetle Mücadele Birimi kuruldu" diye konuştu

‘Kadına kalkan eli asla affetmeyeceğiz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.