CHP Buca, Gül'ü seçti

Giriş Tarihi:30.04.2012, 10:15 Güncelleme Tarihi:30.04.2012, 10:15

CHP Buca İlçe Kongresi'nde Bektaş Gül, Bahri Dal, Ali Hıdur Uldağ ve Umut Orkun Uğraş başkan olabilmek için yarıştı. Gül, 132 delegenin oyunu olarak seçimi kazandı. Dal 89, Uludağ 53, Uğraş ise 122 oyda kaldı.
Kongrede 398 oy kullanılırken, 396 oy geçerli sayıldı. Hasanağa Spor Salonu'nda yapılan kongreye CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, TBMM Başkan Vekili Güldal Mumcu da katıldı. Kongrede mevcut İlçe Başkanı Selim Bozdağ aday olmadı. Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, Hülya Güven, Musa Çam, Erdal Aksüngen, Bektaş Gül'ü; Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı ve Milletvekili Mehmet Ali Susam Bahri Dal'ı; Güldal Mumcu ise Umut Orkun Uğraş'ı destekledi. Bayır, "İri ve diri olsaydık, ortak eylem ortaya koyabilseydik son genel seçimlerde milletvekili sayımızı artırabilirdik. Listedışı kalan millevekilleri Genel Başkan'ı, İl Başkanı'nı televizyon televizyon gezip kötüledi. 700 oyla Buca'dan bir milletvekili çıkaramadıysak o arkadaşları size havale ediyorum" dedi. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı da, "AK Parti ilçe başkanı belediyemizi eleştiriyor. 4 ay önce belediye meclisinde konuştu. 'Buca Belediye Başkanı'ndan memnunuz. Arkasındayız' dedi. Ne oldu da değişti" diye konuştu. Ancak seçim sonucunda Başkan Tatı'nın kazanan adayın listesin yer bulamaması dikkat çekti.
ONUR ÇAKIR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.