CHP, Karşıyaka'da üç adayı tartışıyor

Giriş Tarihi:20.01.2013, 18:38 Güncelleme Tarihi:20.01.2013, 18:38
CHP Karşıyaka'da olağanüstü kongre öncesi ortalık toz duman oldu. CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Ali Karaege'yi, cezaevinde bulunan CHP Karşıyaka eski İlçe Başkanı Adnan Alabay, Müjdat Ünsalan'ı, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ise eski ilçe başkanı Ertam Özen'i başkan olarak gösterdi.
CHP Karşıyaka'da 27 Ocak'ta gerçekleştirilecek olağanüstü kongre öncesi delegeler üçe ayrıldı. CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay'ın çete operasyonu sonucu tutuklanmasının ardından il başkanlığı, ilçe yönetimini görevden almış, seçime kadar 5 kişilik kayyum heyet atamıştı.
Kayyum heyete başkanlık yapan Ali Karaege, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun desteğini alarak adaylığını açıklamıştı. Cezaevinde bulunan Alabay ise, delegelere yolladığı mesajda yakın çalışma arkadaşı Müjdat Ünsalan'ın aday olup desteklenmesini istemişti. Ünsalan, "Eğer delegeler 'aday sen ol' derse bunu emir kabul ederim" demişti.

Engin'den Durak'a ziyaret
İl Başkanı Engin, geçtiğimiz hafta Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'ı ziyaret ederek Karaege için destek istedi. Ancak Engin'in bu talebinin Durak tarafından kabul görmediği ortaya çıktı. Karşıyaka'da uzun süre ilçe başkanlığı yapan Ertam Özen'le birlikte hareket eden Durak, Ünsalan'ın adaylığını veto etti.
Engin'in delegeye "Karaege'yi seçin" dayatmasında bulunduğunu öne süren partililer, aday arayışlarını sürdürüyor. Parti kulislerinde Durak'ın desteğini alan Özen'in aday olabileceği belirtiliyor. ONUR ÇAKIR

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

Karşıyakada bir anket yapılsa ''belediyeden kimler memnun '' diye inanın memnun olan yok denecek kadar az çıkacak.Karşıyaka nufusunun onda dokuzu taypark'ı bilmez,gitme şansıda yoktur.Yamanlar dağındaki gençlik merkezini bilmez ,kimin faydalanacağını hiç bilemez,kendisi yaralanmak için başvurursa sonucununda ne olacağını bilemez,iyi ve güzel etkinliklerden haberdar olmaz gitmek istediğinde gidemez çünkü ona yetecek kadar davetiye kalmamıştır,ilgililer paylaşmıştır.yazmaya devam etsek sayfalar alır.Herhalde vatandaşa hizmet bu olsa gerek .Ben mi yanlış biliyorum ,yoksa birileri yanlış mı yapıyor.Varın siz karar verin .Güç sizde siz halksınız,seçmensiniz.Gücünüzü gösterin ,Karşıyaka 'yı ve karşıyakalıyı kucaklayan ,yanlızca hizmet etmeyi düşünen, karşılık beklemeyen,YANDAŞ YOK,VATANDAŞ VAR düstürunu siar edinen bir karşıyaka'lıyı bulup çıkaralım.Karşıyakalı bunu başarabilecek kültüre sahiptir.Kendinizi yabana atmayın,güç sizde,gücünüzü kullanın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.01.2013 20:11
adalet istiyorum adalet istiyorum

chp´li falan degilim ancak karsiyakada ikamet etmem´den dolayi benimde bu konuda söz hakkimin oldugunu düsünüyorum. durak denilen bu pisirik zat´in derhal isine karsiyakali secmen tarafindan son werilmeli,cünkü izmirde oldugu gibi karsiyakada´da toplumun gercekten yararlanabilecegi hicbir yararli icraat gerceklesmiyor,yaptigi tek sey cicekleri söküp yenilerini dikmek,kaldirimlari kaldirip yenilerini dösemek,yaz,kis sabahtan aksama kadar araliksiz cicekleri,agaclari sulamak ve sosyalist,komünist ülkelerde´ki gibi 2 kisinin yapabilecegi islerde, basta park ve diger yerlerde 3-4 kati personel istihdam ettirmek,bunlarin butür popülist davranislari yüzünden ne karsiyakali nede izmirli, ödemek zorunda birakildiklari vergiler ve harclarin karsiligini hizmet olarak alamiyorlar.artik bu gidisata dur demenin zamani geldi ve geciyor, bu kisir döngünün degismesi icin mhp´li karsiyakalilarada büyük bir sorumluluk düsüyor insallah onlarda bu sorumlulugun bilincindedirler.saygilar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır5
cevapla 21.01.2013 17:06
AYŞE TOPUZ AYŞE TOPUZ

KATILIYORUM BİLGE ADAM

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 21.01.2013 15:55
ksk li bilge adam ksk li bilge adam

kesinlikle ve kesinlikle bu gemi aziya almis Durak yonetimi cekilmeli , taze gercek Karsiyakali insanlarin onu acilmali, aksi takdirde nasil Karsiyaka gecmisde DYP kazandi ise, onun benzeri sag partilerin kazanma ihtimali artmaktadir. Kendini padisah sana bu yonetim artik gitmelidir cunku cok antipati kazanmistir. CHP ye yazik olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 21.01.2013 15:06
ksk ksk

sayın durak dönemi karşıyaka da artık sona ermeli, partide ve sokakta sayın durak ile ilgili konuşulanlara bakın. başkan seçilmeden evvel nasıldı, şimdi nasıldı şeklinde konuşulanlar doğru ise o zaman düşünmek lazım. keza sayın özenin de aynı düşünce de olduğunu tahmin ediyorum. karşıyaka da yeni ve temiz bir dönem açılmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 21.01.2013 13:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.