'Kim bu baronlar'

Giriş Tarihi:10.06.2013, 20:04 Güncelleme Tarihi:10.06.2013, 20:13
Tartan, "Partiyi yıpratanlar, yalan söyleyenler, bazı insanları parayla satın alanlar, baronlarla işbirliği yapanlar gelir geçer. İzmir de, ben de bunlara pabuç bırakmayız" dedi. Tartan'ın dikkat çektiği siyasiler tartışılmaya başlandı
ONUR ÇAKIR (HABER MERKEZİ)

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına hazırlandığı konuşulan Konak Belediye Başkanı CHP'li Hakan Tartan, Yeni Asır'a çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Kamuoyu yoklamalarında ortaya çıkan sonuçları herkesin gördüğünü belirten Tartan, "Partiyi yıpratanlar, yalan söyleyenler, kendilerine olmadık şeyler biçenler, birtakım insanları parayla satın alanlar, baronlarla işbirliği yapanlar gelir geçer. İzmir de, ben de bunlara pabuç bırakmayız. Kamuoyu araştırmaları ortada. Türkiye'nin en başarılı belediye başkanları sıralamasında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen 1'inci, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan 2. sırada. Halk zaten söyleyeceğini söylemiş. Daha ne konuşuyoruz?" dedi.

'Genel Başkan açıkladı'

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 25 gün önce önemli bir açıklama yaptığını ifade eden Tartan, şunları dile getirdi: "Genel Başkanımız, 'Üç grubu affetmeyeceğim ve bunların adaylığı sözkonusu değildir. Mevcut belediye başkanını ve yöneticileri kendi adaylıkları uğruna eleştiren, yıpratan ve kamuoyunda zor olan kişileri aday yapmayacağım. Hiçbir belediye başkanı ve diğer yöneticiler parti ve örgüt işlerine karışmasın. Bunları doğru bulmuyorum. Bunlara karşı tavır içinde olacağım. CHP'nin rakipleri ile işbirliği yapanlar bu partide yer almayacak' dedi. Böyle çaba içinde olanlara bu cümleleri hatırlatıyorum. Önemli olan Türkiye'nin geleceğidir. Koltuk savaşı yapmak ayrı bir şey ama biz Türkiye mücadelesi veriyoruz. Partiyi yıpratanlar, yalan söyleyenler, kendilerine olmadık şeyler biçenler, birtakım insanları parayla satın alanlar, baronlarla işbirliği yapanlar gelir geçer. İzmir de ben de bunlara pabuç bırakmam."

'Herkes biliyor'

"Baronlarla işbirliği yapanlar kimler" sorusuna ise Tartan, "Bunları zaten herkes biliyor" cevabını verdi. Tartan, örgütle hiçbir probleminin olmadığını belirterek, şöyle devam etti: "Örgüt bizim yanımızda. Ben örgüte karışmam ancak destek olurum. Ben halkın yüreğinde yer almış bir belediye başkanıyım. Kamuoyu araştırmaları ortada. Türkiye'nin en başarılı belediye başkanları sıralamasında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen 1'inci, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan 2. Sırada. Daha ne konuşuyoruz? Halk zaten söyleyeceğini söylemiş."

UYGUN BULMADIM

Tartan, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun geçtiğimiz günlerdeki Diyarbakır gezisine katılmaması ile ilgili olarak, "Aziz Bey'in icraatları ile ilgili yorum yapmam. O gün başka bir işim olduğu için katılmadım. Daha önce buraya yapılan ziyarette de davet yoktu. Orada bulunmayı uygun bulmadım. Hem program olarak hem mantık olarak doğru bulmadım" dedi.

kalan karakter 1000

Zerrin Ertaç Zerrin Ertaç

Baskan Tartan Anakent Belediye Başkanı olmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 11.06.2013 16:25
celel celel

mustafa sevinç olmalı menemen de

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 11.06.2013 11:57
suna suna

harita müh ömer güneyi belediye başkanı görmek istiyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 11.06.2013 11:57
galip galip

menemen de deyişim olmalı mevcut haricinde kim olursa olsun toplanmalı patililer herkesi kucaklamalı yeni başkan saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 11.06.2013 11:56
hasan hasan

sayın başkan dogru söylüyor bunu en cok menemen belediye başkanı yapıyo birinciyim diye senin menemene 15 yılda bir belediye binası dahi yapmadın aslan yattıgı yerden belli olur .valla bizler menemen de yaşayanlar olarak deyişim istiyoruzzzz umarım genel merkez sesimizi duyar .gezi parkında agaçlar kesildi diyo ortalıgı ayaga kaldırcaksın dogrusuda bu zaten.ama cumhuriyet meydanı yaptın peki orda kesilen agaçlar ne olucak biraz samimiyet saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 11.06.2013 11:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.