AK Parti'de başkanlar 'beklemeye' geçtiler

Giriş Tarihi:19.09.2013, 19:21 Güncelleme Tarihi:19.09.2013, 19:21
AK Parti'de yerel seçimlerde aday olmayı düşünen partililer için aday adayı başvuru takvimi 21 Ekim'de başlayacak. Aday olmayı düşündükleri belirtilen Bornova, Bayraklı, Bergama, Karşıyaka, Çiğli, Gaziemir, Buca, Seferihisar ilçe başkanları genel merkezden 'olur' beklemeye başladı. Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, "Genel merkezimiz gerekli kriterleri belirleyecek. İstifayı düşünen arkadaşlarla gerekli istişareleri yapıp siyasi geleceklerine ilişkin kararı hep birlikte vereceğiz" diye konuştu.
2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den aday adayı olmayı düşünen partililer 21 Ekim'i bekliyor. Aday adayı patlaması yaşanması beklenen AK Parti İzmir teşkilatında birçok ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyesi belediye başkanlığı ve meclis üyesi adayı olmaya hazırlanıyor. AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Atilla Kaya, partililerin acele etmemesini isteyerek, "Süreç başlamadı. Herkesin partimize başvuru yapma hakkı var. Arkadaşlarımız partimize yakışır bir şekilde projelerini ortaya koyacaktır. Her zaman yaptığımız gibi temayül yoklaması sonrası genel merkezimiz adayları açıklayacak" dedi.

İstişare yapılacak
Kaya, aday adayı olmayı düşünen ilçe başkanları ile istişare yapacaklarını belirterek, "Hem biz hem de genel merkez yöneticilerimiz arkadaşlarımızla görüşecek. Onların siyasi geleceklerine ilişkin kararları hep birlikte alacağız. Çok fazla istifa olacağını düşünmüyorum. Arkadaşlarımızın hepsi hizmet yarışı içerisinde" dedi.
ONUR ÇAKIR

KİMLERİN ADAY OLMAK İSTEDEĞİ BELİRTİLİYOR?
Bornova İlçe Başkanı Hüseyin Özkan, Bayraklı İlçe Başkanı Ali Aslan, Bergama ilçe Başkanı Raşit Ülper, Konak İlçe Başkanı Yaşar Ötnü, Karşıyaka İlçe Başkanı Kerem Ali Sürekli, Çiğli İlçe Başkanı Adnan Yılmaz, Balçova İlçe Başkanı Oktay Duru, Gaziemir İlçe Başkanı Sabır Telingün, Buca İlçe Başkanı Mustafa Solmaz, Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz'ün belediye başkan adaylığı için görevlerinden istifa etmesi bekleniyor.

kalan karakter 1000

TİRE TİRE

Başkanım,Tire'nin adı dahi geçmiyor açıklamalarınızda...Teşkilat üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi.Tire'de AK-PARTİ şu an adeta yok hükmünde.İsmi geçenlerle burada başarı çok ama çok zor.Hele bürokrat kökenli tercihler adeta intihar olur.Toplumun kucaklayacağı , yıpranmamış , yeni bir isim,başarının anahtarını verecektir.Tire'yi 5 değil 10 değil 100 defa düşünün ve öyle belirleme yapın.Şuan isimleri geçen 2-3 kişi ile bu iş çok zor be başkanım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.09.2013 11:45
seferihisar seferihisar

Seferihisar'da Ümit cingöz aday olursa chp den kim aday olursa olsun seçimi kesin kazanır zaten tüm chp liler ümit cingözün aday olmasını bekliyor. Ak parti nin Seferihisar'da seçimi kazanabileceği tek isim Hamit Nişancı .Bunu herkes biliyor ve anketlerdende belli olmuştur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 20.09.2013 11:11
ULAŞ ULAŞ

GAZİEMİRİN AKP İLÇE BAŞKANI ÇOK GENÇ... AMA MÜTHİŞ BİLGİSİ VE TECRÜBESİ VAR... ADAM PİRE GİBİ BİRKERE TANIŞMA FIRSATI OLDU. ADAM MÜTHİŞBİRİ TUTUĞUNU KOPARAN BİRİ. EĞERKİ OLURSA GAZİEMİRİ ADAM EDER ADAM...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 20.09.2013 08:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.