"İzmirlilerin oyuna ipotek koymayın"

Giriş Tarihi:11.04.2015, 20:08 Güncelleme Tarihi:11.04.2015, 20:08
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun İzmir'den adaylığını eleştiren AK Partili Nükhet Hotar, "İzmir'i garanti görüp gelmiş. Bu İzmirliler'in oylarına ipotek koymak anlamına gelir. Kimse İzmirlilerin oylarına ipotek koyamaz" dedi
AK Parti İzmir'den 1. bölge adayı olan Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'den aday olmasının AK Parti için avantaj olacağını söyledi. AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın Seçim Hazırlıkları Teşkilat Toplantısı'na katılan Hotar, toplantı öncesi adaylığı ve seçim süreci ile ilgili soruları yanıtladı. CHP adaylarıyla ilgili çok bir şey düşünmediğini, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun İzmir adaylığının da kendileri için avantaj olacağını belirten Hotar, "Öyle konumdaki bir kişinin ya daha farklı bir şehirden ya kendi ilinden aday olmasını tercih ederdim. Yakışan o olurdu ama burayı tercih etmişler kendi takdirleridir. İzmir'i çok garanti görüp gelmiş gibi bir havası var. Bence bu İzmirliler'in oylarına daha baştan ipotek koymak anlamına gelir. Bu da o kişi için hiç hoş bir durum olmamalı" diye konuştu.

"Savcı Sayan artı getirir"
Hotar, AK Parti İzmir'den milletvekili adayı gösterilen Savcı Sayan'ın söylemleri ve eylemleriyle de kendi içinde istikrarlı bir yol izleyerek partilerinden aday olmasından mutlu olduklarını ve kendilerine artı getireceğini kaydetti. Hotar, ayın 15'inde Ankara'daki büyük aday tanıtımından sonra seçim müzikleri, sloganları ve stratejilerinin açıklanacağını da dile getirdi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun icracı ve Egeli bir bakan olarak İzmir'in sorunlarının çözümü noktasında büyük katkılar sağlayacağının da altını çizen Hotar, "Biz en üst düzeyde oy almayı ve vekillerin hepsini almayı hedefliyoruz. Bu hedefe ne kadar yaklaşırsak o kadar başarılı adleceğiz kendimizi. Yani iktidar olmayı hedefleyenlerin yüzde 35 demesi gibi bir gaflet içinde olmayız" dedi. İl Başkanlığı ev sahipliğindeki toplantıda da konuşan Hotar, "İzmir'de çok iyi bir teşkilat var. Bu güzel ekibin başarılı olacağına inanıyorum. Burası muhalefetin sığınacağı liman ve kale değil. Tek kale var o da Kadifekale'dir. Kimse İzmirlilerin oylarına ipotek koyamaz" açıklamasını yaptı.
METİN BURMALI

"İzmir'de en çok vekili biz çıkaracağız"
AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, genel seçimlerde 400 milletvekiline ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Delican, "Bu defa İzmir'den çok iyi sonuçla çıkacağız. CHP'nin listesi ideolojik kökenlidir. Bizim listemiz ise hizmet odaklı. İzmir'de açık ara birinci parti olacağız. Yeni Türkiye yolunda halkımıza çok büyük kapılar açacağız. Sandıklarda da en ufak boşluk istemiyorum. HDP her sandığa 5 adam yetiştiriyor. Boş alan bırakma lüksümüz yok. İşi asla şansa bırakmayacağız" dedi. AK Parti İzmir Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Gedikoğlu ise teşkilata şeref sözü verdiklerini, gece gündüz demeden genel seçimlere kadar çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

kalan karakter 1000

izmirli izmirli

savcı sayan olmasaydı oyumu alırdınız ama şimdi çok zor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 12.04.2015 10:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.