Doğan'dan kentsel dönünüşüm eleştirisi

Giriş Tarihi:08.12.2017, 13:52 Güncelleme Tarihi:08.12.2017, 13:52

İzmir'de AK Parti Karabağlar İlçe Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı'na katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan, İzmir'de kentsel dönüşüm için Büyükşehir Belediyesi tarafından yeterli kaynak ayrılmadığını ve ayrılan bütçe ile kentsel dönüşümün yapılamayacağını öne sürdü.

AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Kazım Erten, İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Bilal Doğan ve Karabağlar Belediyesi meclis yeleri ile biraraya geldi. AK Parti ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanlarının da bulunduğu toplantıda Karabağlar ilçesinin sorunları ve beklentileri masaya yatırıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm konusunda sınıfta kaldığını öne süren Doğan, şöyle konuştu:

"Belediyenin 2018 yılı bütçesinde kentsel dönüşümle ilgili çalışma yapılacak yeterli bütçe ayrılmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, hükümetimizin 7 yerde, 10 yıldır verdiği yetkiye rağmen bugüne kadar bu işin içinden çıkamadı. 'TOKİ'yi İzmir'e sokmam' diyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, TOKİ'yi düşman bir devletin kurumu olarak mı görüyor? Anlamakta güçlük çekiyorum. Öte yandan Karabağlar denilince insanın aklına kentsel dönüşüm geliyor."

kalan karakter 1000

İzmirli İzmirli

TOKİ Buca Gökdere köyüne toplu konut alanı olarak planlayabilir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 26.12.2017 21:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.