• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

"Nihat Odabaşı kesinlikle film çekmeli"

Nihat Odabaşı kesinlikle film çekmeli

09.03.2013, 00:00

Kenan Doğulu'nun son klibi 'Aşka Türlü Şeyler'de güzelliği ve oyunculuğu ile dikkatleri bir anda üzerine çeken İzmirli model, oyuncu ve sunucu Duygu Akdeniz, kendisini klip için öneren ismin ünlü fotoğraf sanatçısı aynı zamanda klibin de yönetmeni olan Nihat Odabaşı olduğunu söyledi.

"Nihat Odabaşı, inanılmaz çalışkan ve muhteşem gözü olan bir isim. Hepimiz görüyoruz ama o başka görüyor... Yönetmen olarak, sinemada dev ekranda harikalar yaratacak bir isim ve sabırsızlıkla film yapmasını bekliyoruz" diyen güzel, Odabaşı'na minnettar olduğunu diye getirdi


RÖPORTAJ: MÜJGAN KULLE

Uğurhan Akdeniz Fashion Events&Production'un sahibi Uğurhan Akdeniz'in güzel eşi, İzmirli ünlü model, oyuncu ve sunucu Duygu Akdeniz, ünlü popçu Kenan Doğulu ile 'Aşka Türlü Şeyler' adlı klibi için kamera karşısına geçmiş, klip sonrası gördüğü yoğun ilgi ile gündeme bomba gibi düşmüştü. Sözü fazla uzatmadan İzmirli güzelimizle yaptığım o söyleşiye geçmek istiyorum...
* Kenan Doğulu ile çektiğin 'Aşka Türlü Şeyler' adlı şarkı için kamera karşısına geçtin ve bir anda tüm Türkiye'nin ilgi odağı oldun... Her ne kadar ünlü bir model olsan da sanırım bu klip, tanınırlığını iyice arttırdı, sen ne dersin?
- Aslında senin dediğin gibi uzun yıllardır çok başarılı tasarımcıların, firmaların defilelerine çıkıyorum ama beni daha çok moda sektörü tanıyordu. Kliple birlikte oyunculukta neler yapabileceğimi gösterdiğim için bir anda, 'kim bu oyuncu' denmeye başlandı. İsmimi öğrenip, sosyal medyadan beni takip etmeye başlayanların sayısı bile arttı.

TEŞEKKÜR
* Projeye nasıl dahil oldun peki?

- Ben bugüne kadar klip vs. gibi projelerle ilgili gelen teklifleri hep geri çevirmiştim sen de biliyorsun... Taa ki çalışmaktan büyük keyif aldığım, her zaman fikir danışabileceğimi bildiğim, 'Aşka Türlü Şeyler' klibinde de Yönetmenimiz olan Sevgili Nihat Odabaşı'nın beni bu proje için önermesine kadar... Kenan Doğulu ve ekibi bu proje için doğru isim olduğuma karar verince de projeye dahil oldum işte. Kenan Doğulu, Nihat Odabaşı gibi sektörünün en başarılı isimleriyle aynı projede yer alacağımı duyunca cevabım tabii ki 'evet' oldu...(gülüyor)
* Daha önce tanışıyor muydun Kenan Doğulu ile?

- Kenan Doğulu, dinlediğim, müziğini sevdiğim bir sanatçıydı fakat daha önce hiç tanışmamıştık.
* Klip sonrası senin için 19'luk manken yakıştırmasını yaptılar... Şaşırttı mı bu seni?
- 19 yaşında model haberleri nereden çıktı kimse bilmiyor. Basın beni 19 yaşında gördü sanırım... Sağolsunlar ama, o kadar küçük değilim.... (gülüyor)
* Klipteki oyunculuğun oldukça başarılıydı, gerçekten iki sevgili gibiydiniz Kenan Doğulu ile... Zorlandığın anlar oldu mu klip sırasında, ya da ilginç her hangi bir olay yaşandı mı?
- Çok teşekkürler öncelikle... Uzun yıllardır modellik yaptığım için kimse oyunculukta neler yapabileceğimi tahmin etmemişti sanırım... (gülüyor) Klip yayınlandıktan sonra yönetmen arkadaşlarımdan ve oyuncu dostlarımdan oyunculuk performansımla ilgili inanılmaz güzel yorumlar aldım. Ben senin aracılığınla sevgili Nihat Odabaşı'na tekrar teşekkür etmek istiyorum. Oyunculuk anlamında bana güvendiği ve beni bu projeye önerdiği için ona minnettarım... Mesleki anlamda beni başka bir noktaya taşıyan harika bir projede onun sayesinde yer aldım...
Nihat Odabaşı inanılmaz çalışkan ve muhteşem gözü olan bir isim. Hepimiz görüyoruz ama o başka görüyor...(gülüyor)Kesinlikle film çekmeli. Yönetmen olarak, sinemada dev ekranda harikalar yaratacak bir isim ve sabırsızlıkla film yapmasını bekliyoruz...(gülüyor)
Bizi o kadar iyi yönlendirip senaryoyu o kadar temiz ve net anlattı ki, tamamen ona konsantre olduk. Bu kadar güzel yazılmış duygusal bir şarkıyla senaryo birleşince dikkat çeken, gerçeklik hissi yüksek, film tadında bir klip çıktı ortaya zaten.

TEKLİF YAĞMURU
* İzmirli kızların güzelliği seninle bir kez daha gündeme geldi... Oyunculuğun kadar güzelliğin de konuşuluyor...

- İzmir'in kızlarının güzelliği yıllardır herkesin diline pelesenk olmuş durumda... Böyle güzel bir şehirde iyi eğitim ve özgüvenle büyütüldük ve yetiştirilme tarzımız da fiziksel özelliklerimizle bütünleşince dikkatleri üzerimize çektik. O yüzden de bir İzmirli başka bir şehre gittiğinde hemen İzmirli olduğunu hissettirir. Kadın ya da erkek fark etmiyor aslında... İyi ki İzmirliyim...(gülüyor)
* Kaç gün sürdü çekimler?
- Klip çekimleri iki gün Sapanca'da, bir gün ise İstanbul'da olmak üzere 3 gün sürdü.
* İlk klip deneyimin öyle değil mi?
- Evet, klip anlamında ilk projem... Ama oyunculuk uzun zamandır keyif aldığım bir alan, biliyorsun...
* Klip sonrası herhangi bir teklif aldın mı oyunculuk ile ilgili?
- Klip öncesi de görüştüğüm projeler vardı zaten, ama kliple birlikte daha fazla göz önüne gelince, bu sayıda bir artış oldu tabi... Biraz teklif trafiği yaşıyorum diyelim...(gülüyor) Şimdi gelen teklifleri kendi içimizde değerlendirip, bana en uygun karakteri ve hikayeyi seçmeye çalışıyoruz. Benim için hemen bir şeyler yapmak değil, doğru projelere ismimi eklemek çok daha önemli oldu her zaman.
Klip sonrası çok güzel tebrik telefonları ve mesajları aldım. Şuan görüştüğümüz projeler var ama sonuçları ne olur bilemem. Doğru zamanda doğru projelerin beni bulacağına her zaman inanmışımdır. Şuan içime gerçekten sinen bir şey olursa 'evet' diyebileceğim bir dönemdeyim..

EŞİNİN DESTEĞİ
* Klibi izleyenler, Beren Saat'e benzetti seni... Sen ne diyorsun? Benzediğini düşünüyor musun?

- Bana göre Beren Saat Türkiye'nin en güzel ve en başarılı kadın oyuncularından biri. Daha önce hiç benzetilmemiştim ki insanın kendini başkasına benzetmesi de çok zordur, o yüzden benzetilmemle ilgili bir yorum yapamam... (gülüyor) Ama ekran için yeni bir yüzüm ve birilerine benzetilmem çok normal geliyor bana...
* Sence bu benzerlik klip seçiminde etkili olmuş olabilir mi?
- Seçilmemde bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. "Aşka Türlü Şeyler" duygusal yoğunluğu, hem sözlerinde hem müziğinde fazlasıyla hissedilen bir şarkı. Bu şarkıya film tadında aşkı anlatan güzel bir klip çekildi. Benim model olmamdan ziyade doğal görüntüm ve hissiyatımı ekrana yansıtabilmem klipte var olmama sebep olmuştur diye düşünüyorum.
* Klipte oldukça samimi görüntüler var... Eşin Uğurhan Akdeniz kıskanmadı mı?
- Klip çekimlerine başlamadan önce Uğurhan senaryoyu ve klibin nasıl olacağını zaten biliyordu. Beni oyunculuk anlamında da her zaman desteklediği için bu konuları hiç konuşmadık bile... (gülüyor)
Nihat Odabaşı eşimin de çok yakın arkadaşı ve hepimiz işlerimizi profesyonelce yapıyoruz. İlk izlediğinde ise hem Nihat'ı hem de beni ayrı ayrı tebrik etti...(gülüyor)"Nihat Odabaşı kesinlikle film çekmeli" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA