• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir’den yükselen komedyen: Sarp Apak

İzmir’den yükselen komedyen: Sarp Apak

03.03.2018, 00:00

KÜLTÜR VE SANAT BAŞKENTİ İZMİR - GÜRKAN ERTAÇ

Sarp Apak Diyarbakır'da doğdu ama İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'ne gelmesi, o'nun yaşam çizgisinde olumlu izler bıraktı. Türk dizi, sinema ve tiyatrolarının ünlü komedyenleri arasına girmeyi bu sayede başardı.
Üniversiteyi bitirdiğinde yeteneğini gören okuldaki hocası Barış Erdenk, İstanbul'da arkadaşlarıyla oyunculuk kariyerine başlamasını sağladı.

AĞIR ROMAN

Apak, 2005 yılında, Sadri Alışık Tiyatrosu'nda Ağır Roman'da oynadı, otoritelerden övgüler alınca ilk sınavı başarıyla vermiş oldu.
Aynı yıl Yılmaz Erdoğan yönetimindeki BKM Grubu'nda kendisine yer buldu, BKM oyuncularıyla beraber Organize İşler adlı filmde rol alarak sinema dünyasına adım attı. En Son Babalar Duyar, Anadolu Kaplanı gibi çeşitli dizilerde ufak rollerde kendisini gösteren Apak, Sizinkiler, Dünya Kaç Bucak adlı çocuk oyununda başrol oynadı ve ekiple beraber bir Türkiye turnesi düzenledi. Stand up gösterileri ile oyunculuk dışında da yer başarılı olabileceğini gösteren Sarp Apak, 2007 yılında Beyaz Melek adlı filmde Reşat karakteriyle başarılı bir performans sergiledi.
Avrupa Yakası adlı dizideki Tanrıverdi karakteri, genç oyuncunun ülke çapında büyük bir üne kavuşmasında etkili oldu.

KAVAK YELLERİ AŞIĞI

2008 yılında Plajda ve O...
Çocukları, 2009 yılında ise Güneşi Gördüm adlı filmlerde rol alan Apak, Avrupa Yakası'nın bitişiyle Urla'da çekilen Kavak Yelleri dizisinde oynadı. Bu arada Aşkınla Yandım adlı rock şarkısı ile müzik dünyasında da şansını denedi.

Rol aldığı tiyatro oyunları: Öp Babanın Elini, Sizinkiler; Dünya Kaç Bucak, Ağır Roman
Hangi filmlerde oynadı: Organize İşler, Güneşi Gördüm, Olumlu Dünya.
Rol aldığı diziler: Anadolu Kaplanı, Kavak Yelleri, Avrupa Yakası, Bizimkiler, Jet Sosyete.

İzmir’den yükselen komedyen: Sarp Apak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.