• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

8 bin yıllık tarihi rota Efes-Mimas Yolu

Yerleşimi 8 bin yıl önceye kadar giden ’de geçmişin izini süren rotaların ortak adı olan “Efes-Mimas Yolu”, tarihi birikimi ve korunmuş doğal yapısıyla ziyaretçilerine eşsiz güzellikler sunuyor

8 bin yıllık tarihi rota Efes-Mimas Yolu

28.04.2018, 00:00

İzmir Yarımadası'nda İyonlar tarafından kurulan 6 bağımsız şehir devletinin kalıntılarından geçen yolda yürüyenler, ilkbahar mevsiminde rengarenk kır çiçekleri ve meyve öncesi çiçek açmış ağaçlar arasından geçerken, çayırlarda yeşillenen yüzü aşkın çeşitteki otlardan toplayabiliyor. Türkiye Dağcılık Federasyonu As başkanı Ertuğrul Tugay: "Uluslararası standartlara uygun işaretlenen ve yön levhaları yerleştirilen Efes-Mimas Yolu, yeni rotalarıyla 49 farklı parkurda toplam 709 kilometre uzunluğunda."

8 bin yıllık tarihi rota Efes-Mimas Yolu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA