• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'de 4 mevsim sudan ucuz tatil

İzmir'de 4 mevsim sudan ucuz tatil

24.08.2018, 16:55

TCDD Urla Eğitim Dinlenme Tesisi, ilçenin kuzey rüzgarlarına kapalı olan Çeşmealtı semtindeki 40 dönümlük şirin koyda bulunuyor.
Tesis, 1960'lı yıllarda Milli Emlak'tan 49 yıllığına kiralanmıştı.

HERKESE AÇIK

1984 yılında ikinci kez 49 yıllığına kiralanan tesiste demiryolları personeli tarafından ilk yıllarda çadır şeklinde konaklama yapılıyordu. Kiralanan alanın daha verimli kullanılması amacıyla tesis, geçmiş yıllarda yapılan 88 oda ve 350 yatak kapasiteli 2'şer odalı lojmanlarıyla son halini aldı. Tesis, son yıllarda sadece demiryolu personeline değil diğer vatandaşlara da hizmet sunuyor. Tesislerden demiryolu personeli 60 lira ücret ödeyerek üç öğün dahil konaklama ücretinden faydalanırken diğer vatandaşlar ise 90 liraya bu imkandan yararlanacak.
Günübirlik gelenlerin giriş fiyatı kişi başı sadece 20 lira. Demiryolu personeli ise günübirlik giriş ücreti olarak sadece 10 lira ödüyor.
Özellikle Cumartesi, Pazar günleri ziyaretçi sayısı bini aşan tesis, Urla bölgesinde önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. Tesiste günübirlik misafirlerin ihtiyacını karşılaması kafeterya ve restoranlarla birlikte şezlong, şemsiye, soyunma kabini ve duş hizmeti veriliyor.

GÜVENLİ - EĞLENCELİ

Sosyal donatı alanlarıyla ziyaretçilerin hoşça vakit geçirdiği tesisteki kafeterya ve restoranlarda hijyenik, birinci sınıf gıda ürünleri uygun fiyata sunuluyor.
Müdür Burhaneddin Ceylan, "Tesisimiz çocuklar için güvenli. Çocuk ve yetişkinler için iki su kaydırağı bulunuyor. Düzenli olarak bakımları yapılıyor" dedi.

KONAKLAMA İMKANI

Tesisin bu yıldan itibaren sadece yaz sezonunda değil kış ve bahar sezonlarında da 12 ay boyunca hizmete açıldığını belirten tesis müdürü Burhaneddin Ceylan şöyle konuştu:

"Özellikle halkımızın hafta sonu kahvaltılara yoğun ilgisi var. Vatandaşlarımıza ihtiyaca göre 4 mevsim 12 ay en iyi hizmeti vereceğiz."

TEKNE TURU VE GEZİLER

Müdür Burhaneddin Ceylan, Çeşme, Seferihisar ve Kuşadası'na tekne turları ve ayrıca karayolu ile de Selçuk, Şirince, Efes, Teos gibi tarihi turistik yerlere de geziler düzenleyeceklerini belirtti. Ceylan, "Tesisimiz artık yaz kış açık kalacağı için hizmet kalitemizi daha üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

TOLGA TEKİN

İzmir'de 4 mevsim sudan ucuz tatil haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN