• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Balıkesir'de zeytincilere koronavirüs denetimi

Balıkesir'de koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimler devam ediyor. Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal koordinasyonunda İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla zeytincilere denetim gerçekleştirildi.

Balıkesir'de zeytincilere koronavirüs denetimi

18.09.2020, 16:38 Güncelleme Tarihi: 18.09.2020, 16:49

Balıkesir'in Edremit ilçesinde Kaymakamı Turgay Ünsal koordinasyonunda İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla zeytincilere pandemi döneminde gıda denetimi gerçekleştirildi.

Edremit'te zeytin ve zeytinyağı alanında faaliyet yürüten firmalar ziyaret edilerek gıda denetiminin yapıldı. Denetime; Kaymakam Turgay Ünsal, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Recep Özbudak ve kontrol ekipleri katıldı.


Denetimlerle ilgili bilgiler aktaran Kaymakam Ünsal; "İlçemizde Kaymakamlığımız koordinesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda kontrol görevlilerimizce gerekli hijyen tedbirleri alınarak ilçemizdeki gıda üretim yerleri ve satış yerlerinde gereken hijyenik önlemlere ilişkin denetimler gerçekleştirilmektedir. Kontrol görevlilerimizce tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması için İlçe sınırlarımızda bulunan üretim, satış ve toplu tüketim olmak üzere bütün gıda işletmelerimize rutin aralıklarla denetim, numune alma denetimi, Alo174 şikâyet ve ihbar denetimleri yürütülmektedir.

2020 yılının başından beri ilçemizde 3 bin 40 denetim sayısı ile vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla durmaksızın denetimlerimiz devam etmektedir. Bununla birlikte pandemi süreci boyunca bütün hijyenik önlemler alınarak işletmelerimiz korona tedbirleri kapsamında bilgilendirilmektedir" dedi.

İHA

Denizli'de koronavirüs denetimi sürüyor O ilçede koronavirüs tedbirleri! 15 bina karantinaya alındı Acı şekilde can verdi! Cesedi yol kenarında bulundu

Balıkesir'de zeytincilere koronavirüs denetimi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.