• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Denizli'de kış hazırlıkları başladı

Denizli’de bir araya gelen ev hanımları kış mevsimi için yiyecek hazırlıklarına başladı. Kışlık hazırlıkları yapan ev hanımı Günnaz Özdemir, “Kış hazırlığımızı, konu komşu ile birlikte yaparız. Bir nevi şenliğe dönüşür. Yalnız yapılacak şeyler değil. Domates sosu kaynarken altında yanan ateşten çıkan közlerin üzerinde çay demleriz, patates, patlıcan, soğan gibi sebzeleri pişiririz" dedi.

Denizli'de kış hazırlıkları başladı

17.08.2020, 13:52 Güncelleme Tarihi: 17.08.2020, 15:06

Denizli'de bir araya gelen ev hanımları kış mevsimi için yiyecek hazırlıklarına başladı. Odun ateşinin üzerinde ki kazanda kışlık yiyecek olan domates sosu hazırlanıyor.


Çameli ilçesinde birçok ev hanımı bir araya gelerek kışlık hazırlıklarına başladı. Domatesin bol olduğu yaz mevsiminde alınan domatesler odun ateşinde yavaş yavaş kaynatılıyor. Kışlık hazırlıkları yapan ev hanımı Günnaz Özdemir, "Kış hazırlığımızı, konu komşu ile birlikte yaparız. Bir nevi şenliğe dönüşür. Yalnız yapılacak şeyler değil. Domates sosu kaynarken altında yanan ateşten çıkan közlerin üzerinde çay demleriz, patates, patlıcan, soğan gibi sebzeleri pişiririz. Hamur mayalandıktan sonra hazırlanan ekmekler de közün üzerinde pişirilir. Kadınlar bunları hazırlar, toplu halde yeriz. Sohbetler edilir yorgunluk unutulur" dedi.


'EYLÜL AYI İÇERİSİNDE KIŞ HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLAYACAĞIZ'
Kışın yemek için tarhana, salça, pekmez kaynatacaklarını belirten Pakize Özdemir, "Çameli'de her kış sezonu öncesi kış mevsiminde tüketilmek üzere hazırlanan pekmez, yufka, turşu ,salça gibi yiyeceklerin imece usulü hazırlanması hem bayanlar arası dostlukları hem de aralarındaki yardımseverliği güçlendiriyor. Eylül ayı içerisinde kış hazırlıklarımızı tamamlayacağız" ifadelerini kullandı.

IHA

Denizli'de kış hazırlıkları başladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.