• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

O leylek her gün oraya geliyor! Tedavi edilmişti ama...

'de elektrik çarpması sonucu yaralanan yavru leylekler tedavi edilerek doğaya salındı. Sağlıklarına kavuşturulan leyleklerin her gün tedavi edildikleri merkeze gelmeleri ise dikkati çekti.

O leylek her gün oraya geliyor! Tedavi edilmişti ama...
İHA

03.09.2020, 13:15 Güncelleme Tarihi: 03.09.2020, 13:28

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde, elektrik çarpması sonucu yaralanan yavru leyleklerin, tedavi edilip sağlıklarına kavuştukları merkeze her gün gelmeleri dikkat çekti. Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Elvan Alkaya, "Burada tedavisini tamamladığımız 2 leyleğimiz bizleri çok sevdi. Leyleklerimizin tedavisi tamamlandığı halde her gün sabah mutlaka gelip, merkezimizi ziyaret ediyorlar. Bu durum hayvanların ne kadar vefakar olduğunu gösteriyor" dedi.

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapmasının yanında, vahşi doğaya da yardım elini uzatan Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi, bir süre önce Bozkurt ilçesinin Cumalı Mahallesi'nde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan 3 leyleğe sahip çıktı. Elektrik çarpması sonucu yaralandıkları belirlenen yaralı leylekler, yaklaşık 1 ay boyunca tedavi edildi. Kendileri için ayrılan bölümde kanat egzersizleri de yaptırılarak sağlıklarına kavuşan leylekler, tedavilerinin tamamlanmasının ardından tekrar doğaya salındı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlilerinin bilezik takarak, takibe aldığı leyleklerden 2'si, hemen hemen her gün sağlıklarına kavuştuğu tesise gelerek, kendilerini hayata döndüren çalışanlara adeta vefa örneği gösterdi.


'HAYVANLARIN NE KADAR VEFAKAR OLDUĞUNU GÖSTERİYOR'
Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Elvan Alkaya, bu yıl çok sayıda yaralanan leyleği tedavi ettiklerini söyledi. Yaralı leylekleri, tedavilerinin ardından doğal hayatlarına hazırlamak için tesiste özel bir alan da yaptıklarını ve onlara orada kanat egzersizleri yaptırdıklarını anlatan Alkaya, "Burada tedavisini tamamladığımız 2 leyleğimiz bizleri çok sevdi. Bu yavrular bizlere alıştı ve aileleri de olmadığı için bizi aileleri olarak görüyorlar. Leyleklerimizin tedavisi tamamlandığı halde her gün sabah mutlaka gelip merkezimizi ziyaret ediyorlar. Bu durum hayvanların ne kadar vefakar olduğunu gösteriyor" dedi.

Altıntaş pazarı kapatıldı Çanakkale'de yetişen 1 kilo 120 gramlık domates büyüklüğüyle şaşırttı Bodrum'da korona denetimleri! Kurallara aykırı faaliyet gösteren 5 işletme kapatıldı

O leylek her gün oraya geliyor! Tedavi edilmişti ama... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.