• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

için umut zamanı

Beyincik erimesi hastalığına yakalanan 'in geri ödeme listesin-de olmayan ilaçları için Valiliği'nin izniyle yardım kampanyası başlatıldı.

Meryem için umut zamanı

13.2.2020

Meryem'i hayatta tutacak kampanya için, anne Sevnaz Karaman ve baba İbrahim Karaman vatandaşlardan destek istedi. Manisa Valiliği de 10 bin liralık bağışla kampanyaya start verdi.

Manisa'nın Yunusemre ilçesine bağlı kırsal Çamlıca Mahallesi'nde yaşayan Sevnaz İbrahim Karaman çiftinin kızı Meryem'e, 2 yıl önce epilepsi nöbeti şikayetiyle gittikleri Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde, NCL Tip 2 (beyincik eri-mesi) hastalığı tanısı konulmuş, fabrika işçisi baba İbrahim Karaman kızının yaşama tutunma-sı için sosyal medyadan yardım çağrısı yapmıştı. Yeni Asır da, Meryem'in yurtdışından getirilebilecek ve her bir dozu 24 bin Euro olan ilaç masrafları için 'Meryem hayat ilacını bekliyor' haberiyle ailenin sesini duyurmuştu.

NERMİN UÇTU

Meryem için umut zamanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.