• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pınar Gültekin cinayetinde korkunç iddia: CHP'li vekil Gültekin'in babasını arayıp "davadan vazgeçin" dedi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi Pınar Gültekin, eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülmüştü. Korkunç cinayetle ilgili ortaya atılan iddia ise kan dondurdu. İddiaya göre CHP Muğla milletvekili, Pınar Gültekin'in babasını arayarak "davadan vazgeçin" dedi. Genç kızı vahşice katleden Cemal Metin Avcı'nın annesinin de Muğla'daki bir ilçede CHP yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı.

Pınar Gültekin cinayetinde korkunç iddia: CHP’li vekil Gültekin’in babasını arayıp davadan vazgeçin dedi

27.12.2020, 08:58

Türkiye geçtiğimiz aylarda Muğla'da vahşice katledilen Pınar Gültekin cinayetini konuşmuştu. Genç kızın katili Cemal Metin Avcı, bu hafta cinayeti işlediği evde keşif yaparak tüm ayrıntıları soğukkanlılıkla itiraf etti. Kamuoyu bu gelişmeleri tartışırken, cinayette flaş bir olay yaşandı. Hürriyet Gazetesi yazarlarından Fatih Çekirge'nin iddiasına göre CHP Muğla milletvekili bir isim, Pınar Gültekin'in babasını arayarak "davadan vazgeçin" dedi. Son dönemde kadına taciz ve tecavüz vakalarının da konuşulduğu CHP'de parti yönetiminin vereceği yanıt merak konusu oldu.

İşte Çekirge'nin yazısının ilgili kısmı:
Aslında bu yazının başlığı "İdealist bir avukatın bir canavarla mücadelesi" olacaktı. Ama son dakika öyle bir haber geldi ki... Tüylerim diken diken oldu. Herkes biliyor... Muğla'da üniversite okuyan genç Pınar, eski sevgilisi Metin Avcı tarafından canlı canlı yakılıp üzerine beton dökülüp katledilmişti.İşte tam onun hikâyesini yazıyordum ki... Bir baktım CHP'nin bir Muğla milletvekili Pınar'ın babasını aramış. Demiş ki:

- Tamam böyle bir şey yaşandı. O aile de perişan. Zaten cezasını çekecek. Gel sen davandan vazgeç... Zaten kamu davası devam edecek...

Babanın cevabı: - Bunu duymamış olayım. Sizin kızınızı diri diri yakıp, üzerine beton dökseler bunu ister misiniz? Doğrusu bu konuşmaya inanamıyorum... Bir milletvekili nasıl böyle bir ahlaksız ve insanlık dışı teklifte bulunabilir.

Ve öğreniyorum ki katilin annesi Ayten Avcı CHP'nin Muğla'daki bir ilçe yönetim kurulu üyesiymiş. Ve olaydan hemen sonra istifa etmiş. Bu konu mutlak açığa çıkmalı... Adı bende olan o CHP milletvekili çıkıp bu yaptığı iğrençliği açıklar mı...

Yoksa ya avukatları Dr. Rezan Epözdemir açıklayacak ya da babası Sıddık Bey.. Arkadaşlar bu ahlaksız teklif üzerine şu anda canım o kadar yanıyor ki...

Pınar Gültekin cinayeti davasında baba keşifin ardından konuştu Pınar Gültekin cinayetinde yeni detaylar! O varili kim taşıdı?

Pınar Gültekin cinayetinde korkunç iddia: CHP'li vekil Gültekin'in babasını arayıp "davadan vazgeçin" dedi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.