• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Muğla'da rüzgar yön değiştirdi! Yangın Domuz Koyu'na sıçradı

Ege bölgesindeki yangınlarla mücadele yoğun bir şekilde devam ederken rüzgarın yön değiştirmesi söndürme çalışmalarını zorlaştırıyor. Son olarak Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını rüzgarında etkisi ile yayılırken yangın Domuz Koyu'na ulaştı.

Muğla’da rüzgar yön değiştirdi! Yangın Domuz Koyu’na sıçradı
İHA

02.08.2021, 16:01

Marmaris'te 29 Temmuz Perşembe günü öğle saatlerinde çıkan yangın aradan geçen 5 güne rağmen halen kontrol altına alınamadı.

Büyük bir alanda tahribata yol açan yangını kontrol altına almak için ekiplerin çalışmaları sürerken, alevler Çiftlik Domuz Koyu'na sıçradı. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Türkiye yangınlar mücadelesine dört koldan devam ediyor. Muğla'nın Milas'ın Beyciler Mahallesi'nde 31 Temmuz'da ormanlık alanda başlayan yangın önce Bodrum'un Mazı Mahallesi'ne ardından rüzgarın yön değiştirmesiyle Çökertme ve Gökbel mahallelerine sıçradı.

Dün akşam saatlerinde alevlerin sardığı Gökbel Mahallesi tahliye edildi. Bölgede yaşayan ve geçimini hayvancılıkla sağlayan köylüler, yaklaşık 500 büyükbaş hayvanlarıyla alevlerden kaçtı. Canlarını zor kurtaran köylüler, bir yandan evlerini geride bırakırken bir yandan da yanlarına aldıkları hayvanlarını tutabilme mücadelesi vermeye başladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ve Kültür Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Yargın Koordinasyon Merkezinde basın açıklaması yaptı. Bakan Pakdemirli, 'Tüm yangınlara 16 uçak, 51 helikopter, 850'nin üzerinde arazöz, 5 bin üzerinde personelle müdahalemiz devam ediyor. Uçaklar konusunda alan yaygın olduğu için ama defalarca sortiler de yapılıyor. Muğla'da sabahtan binden fazla helikopter sortisi ve 3 bin tondan fazla su atıldı.' dedi. Manavgat yangının devam ettiğini söyleyen Pakdemirli, ''Gündoğmuş'un tahliye edilmesi söz konusu'' diye konuştu.

Bir yangın da Denizli'de! Tüm halk seferber oldu Muğla’nın Seydikemer ilçesindeki yangın kontrol altına alındı Canla başla mücadele etmişti! Yangın şehidi Erdal Tovka İzmir'de toprağa verildi Yangın nedeni ile Marmaris Datça karayolu trafiğe kapandı

Muğla'da rüzgar yön değiştirdi! Yangın Domuz Koyu'na sıçradı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.