• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Ticaret odalarında eğitim atağı başladı

Ticaret odalarında eğitim atağı başladı

18.12.2012, 19:22

Hedef, AB standardı

ALİ SOYDEMİR (NAZİLLİ)

Nazilli Ticaret Odası, İş-Kur ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Nazilli Kaymakamlığı ile meslek kursları protokolü imzalandı. Protokolün amacının ilçedeki mesleki eğitim standartlarını Avrupa Birliği ölçülerine ulaştırmak olduğunu ifade eden Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç, "Mesleki eğitimde AB standartlarını yakalamak için yaptığımız işbirliği anlaşması ile odamız yetki alanındaki 7 ilçede eğitimsiz kişi bırakmayacağız" dedi.
Yeni dönem
Pirinç, bu çalışma kapsamında sadece iş arayanlara değil, ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği kapsamındaki bir işyerinde çalıştığı halde sertifikası olmayan kişilere de eğitim verileceğini belirtti. Pirinç, "Ne iş olsa yaparım dönemi bitiyor. Çalışacağı işte sertifikası olan kişilerin istihdam edilmesi yasal zorunluluk haline geldi. Alanında eğitimli, sertifikalı kişilerin iş bulamama sorunları olmayacak. Mesleki eğitimde AB standartlarını yakalamak için yaptığımız işbirliği protokolü ile odamız yetki alanındaki 7 ilçede eğitimsiz kişi bırakmayacağız. İşbirliği protokolünün, kurumlararası dayanışma ve güç birliğinin devamını getirmesini diliyorum" dedi.

Rekabetin sırrı markada

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası 2012 yılının son günlerinde eğitimlerine yoğun bir şekilde devam ediyor. Markalaşma konusunda uzmanlaşan yönetim danışmanlık firması Özkan Yönetim Danıkmanlık Genel Müdürü Memet Özkan tarafından Uşak Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve çalışanlarına verilen eğitimler yoğun ilgi gördü. Eğitimin birinci gününde, oda üyelerine yönelik verilen "markalaşma yönetimi" eğitiminde, küresel rekabet alanında markalaşmanın önemi, markalaşma yol haritası, markalaşma sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, dünyadan ve Türkiye'den örneklerle anlatıldı. Eğitimin ikinci gününde, oda çalışanlarına yönelik verilen "çalışan ilişkileri yönetimi" eğitiminde kurumsal kimlik, çalışanların bilgi, yetenek ve vizyonları hakkında beyin fırtınası yapıldı, görüş ve öneriler toplandı. İnteraktif bir şekilde ve gerçek hayattan örneklerle yapılan eğitimlerin devam edeceği yetkililerce belirtildi.


Ticaret odalarında eğitim atağı başladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN