• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Krone Doğuş Treyler Tire'ye hayat verdi

Krone Doğuş Treyler Tireye hayat verdi

01.01.2013, 20:46

Tire Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan Krone Doğuş Treyler fabrikasında yeni modellerle birlikte yeni ürün gamının da müjdesi verildi. Toplam 35 milyon euro tutarındaki yatırım ile kurulan Krone'nin modern üretim tesisi Treyler fabrikası Eylül ayında üretime başladı. Krone'nin sektör tarafından tercih edilen tenteli "Mega Liner" ve "Profi Liner" modelleri üreten fabrikada, yeni modellerle birlikte Türkiye pazarına girecek olan yeni ürün gamının da müjdesi verildi. 2003 yılında Doğuş Otomotiv distribütörlüğünde girdiği Türkiye pazarında kısa sürede önemli bir marka haline gelen Krone, üretim için Türkiye'yi seçmişti. 2008 yılında üretim anlaşması imzalanarak temeli atılan Krone Doğuş Treyler Eylül 2012'de Tire OSB'de resmen faaliyete geçti.

En modern tesis

Doğuş Otomotiv'in yüzde 49, Krone'nin ise yüzde 51 ortaklığında kurulan ve markanın en modern üretim tesisi olma özelliğini taşıyan Tire'deki fabrika, treyler sektörünü bu alanda geliştirirken, müşterisine daha yakın olmanın avantajlarını da kullanacak. Tire'de ilk etapta yılda 2 bin adet Mega Liner ve Profi Liner üretimi gerçekleşeceği bildirildi. Öncelikle, iç pazar merkezli yapılan üretimin artması ile kısa sürede Doğu Avrupa, Türki Devletler, Kuzey Afrika, İran, Irak gibi komşu pazarlar da hedefleniyor. 23 bin 274 metrekaresi kapalı, toplam 187 bin 405 metrekare alana sahip fabrikada açılış aşamasında 62 personel istihdam edilirken, bölgede faaliyetlerini sürdüren yan sanayi tedarikçilerinden de hizmet alınıyor. Şasi stok alanı, kumlama makinası, kataforez havuzu, aks montajı ve montaj hattının yer aldığı fabrikada bir montaj hattında çift vardiya ile yaklaşık 10 bin adet treyler, ikinci montaj hattı ilave edildiğinde ise 20 bin adet treylerin montajı gerçekleştirilebiliyor. Krone'nin Almanya'da bulunan Werlte üretim tesislerinden gelen uzmanlar, kuruluş ve üretim aşamaları çalışmalarının yanı sıra Krone Doğuş Treyler fabrikasında görev alacak personele de eğitim desteği veriyor. NADİR UYSAL

Avrupa'nın 2'nci büyüğü

Avrupa'nın ikinci büyük yarı römork üreticisi olan, 40 yılı aşkın süredir yarı römork üreten ve 2003 yılından bu yana Türkiye distribütörlüğü Doğuş Otomotiv tarafından sürdürülen Krone, Türkiye'de 18 yetkili satıcı ve 20 yetkili servisi ile hizmet veriyor. Krone markasının Türkiye pazarına girdiği 2003 yılı itibarı ile elde ettiği başarı ve sürekli artan talepler sonucunda Türkiye'de üretim yatırımı yapma kararı alındı. Türkiye distribütörlük faaliyetlerini yürüten Doğuş Otomotiv ile Krone firmaları, aralarındaki sağlam ve başarılı işbirliğini üretim yatırımı projesinde de devam ettirdi ve 31 Ekim 2007 tarihinde üretim tesisi yatırımı anlaşmasını imzaladı. Üretim tesisinin temeli İzmir Tire Organize Sanayi Bölgesi'nde 17 Temmuz 2008'de atıldı.


Krone Doğuş Treyler Tire'ye hayat verdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN