• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Fuara betonstar damgası

Fuara betonstar damgası

25.04.2018, 23:04

BETONSTAR CEO'su Oğuz Diken, Beton İzmir 2018 fuarının firmaları için özel bir yeri olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz yıllarda İstanbul ve Ankara'da yaptığımız fuarlardan sonra İzmir'de bir nevi ev sahibi konumundayız. Torbalı'da kurduğumuz Betonstar fabrikasıyla İzmir'e yerleştik" dedi. Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) ve Kalite Fuar Yapım AŞ tarafından Betonstar ana sponsorluğunda düzenlenen '10. Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı', (Beton İzmir 2018) Fuar İzmir'de kapılarını açtı. Fuar nedeniyle sektör temsilcileri İzmir'de buluştu.

Betonstar farkıyla 10'uncu kez kapılarını açan fuarın açılış törenine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Dr. Sırrı Aydoğan, Betonstar CEO'su Oğuz Diken, Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe ile sektör temsilcileri katıldı.

YÜZDE YÜZ TÜRK SERMAYELİ

Diken, 'Betonstar olarak kamyona monte beton pompaları, sabit beton pompaları, kamyon üzeri sabit beton pompaları ve hidrolik beton dağıtıcıları üretimi yapmaktayız.Uzun yıllar dünyanın önemli bir beton pompası üreticisinin lisansı altında Türkiye'de bin adetin üzerinde kamyon üstü beton pompası ürettik. Betonstar mühendisler ve teknik personelin birlikte kurduğu yüzde yüz Türk sermayesine sahip firmadır" dedi.

Son yıllarda Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyleyen Diken, şunları söyledi:

AR -GE ÜST SEVİYE DE

"Son 4 yıllık süreçte güçlü Ar-Ge çalışmaları yaptık. Ar-Ge departmanımız özellikle iş güvenliğinde insan faktörüne odaklanmış durumda. Gerekli teknolojilerden yararlanarak iş güvenlik seviyesini oldukça üst seviyelere getirmeye çalışıyoruz."

GÜVENLİK KONUSUNDA BAŞARILI İŞLER YAPTIK

Güvenliğin sektörde ortak bir konu olduğunu vurgulayan Diken, "Güvenlik kavramına önem veriyoruz. Basında beton mikserleri, pompalarının ölümle biten kazalarını görüyoruz. Operatöre bağlı hatalar veya kurulumla ilgili hatalar olabiliyor. Son dört yıldır Ar-Ge'de insan faktörünü yok edecek tarzda çalışmalara önem veriyoruz. Bu anlamda çok ciddi başarılar elde ettik" diye konuştu. Diken, şöyle konuştu: "Elbirliğiyle sektörümüz daha fazla zarar görmeden önlemler almalıyız. Bu işin kanunlarını oluşturmalıyız. Çin'den sonra beton pompası pazarında Türkiye geliyor. Biz Betonstar olarak bu konuda çalışma yapmaya ve destek vermeye hazırız."

Fuara betonstar damgası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN