• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Adanın fiyatı 10 milyon dolar düştü

Adanın fiyatı 10 milyon dolar düştü
Giriş Tarihi: 10.10.2019

’de yaşayan 59 yaşındaki Türk iş kadını A.S.A., 35 milyon dolardan satışa çıkardığı ’teki Karaca Adası’nın fiyatında 10 milyon dolar indirim yaptı. Fiyatı 25 milyon dolara düşen ada yatırımcıları bekliyor

ABD'nin California eyaletinde yaşayan 59 yaşındaki Türk iş insanı A.S.A., 35 milyon dolar fiyatla satışa çıkardığı, üzerinde her biri 50 ile 100 metrekare arasında değişen 3 müstakil ev bulunan, günübirlik turizm tesisi ve küçük bir marina yapılabilecek özellikteki Marmaris'teki Karaca Adası'nın fiyatında indirime gitti. İstanbul'daki emlak şirketi ile temasa geçen Türk iş kadını A.S.A. Marmaris'te Cumhurbaşkanlığı konutu karşısındaki 316 bin metrekarelik Karaca Adası'nın satışında 10 milyon dolarlık bir indirime gittiğini bildirdi. A.S.A. adına adanın satışını takip eden İstanbul merkezli Bosforce Emlak Geliştirme ve Pazarlama şirketinin yönetici ortağı Uğur Özcan, dolardaki artıştan ve yatırımcıların ilgisini artırmak için indirim yapıldığını söyledi

LÜKS TESİS YAPACAKTI

Özcan, arayan yatırıcı olmaması sebebi ile fiyatta indirim yaptıklarını dile getirdi. Adanın 1980 yılında A.S.A. tarafından yıldızlı otel yapılmak üzere satın alındığını belirten Özcan, "Adanın o zaman imarı vardı. Ancak 1983'te birinci derece SİT alanı ilan edildi" dedi.

KİMLİĞİNİ GİZLİYOR

Karaca adasının sahibi A.S.A'nın yıllardır vergisini ödediği ancak bundan sonra yatırımı düşünmediği öğrenildi. Projeden vazgeçtiği için adayı satışa çıkardığı belirtilen A.S.A'nın İstanbul'da yaşayan yakınlarının kaçırılma ve mafya tarafından tehdit edilme ihtimali yüzünden isminin ve kimliğinin kesinlikle gizli kalmasını istediği bildirildi.

FATİH ŞENDİL

Adanın fiyatı 10 milyon dolar düştü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN