• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

hangi şartlarda verilir? Kadınlara kıdem tazminatı ayrıcalıkları nelerdir?

Çalışan kadınların konusunda önemli hakları bulunuyor. çalışan kadınların konusuna önem veriyor. Peki kadınlar evlilik ve doğum nedeniyle işten ayrılmaları durumunda kıdem tazminatı alabilir mi? Hangi şartlarda kıdem tazminatı alınır? İşte merak edilenler...

Kıdem tazminatı hangi şartlarda verilir? Kadınlara kıdem tazminatı ayrıcalıkları nelerdir?

20.12.2019, 10:28

Yasalar kadın çalışanlara ne gibi haklar sağlıyor? konusunda kadınlara ayrıcalık var mı? Yasalara göre; kadın işçilerin evlilik nedeni ile işten ayrılması durumunda, çalışma süresinin gerektirdiği kıdem tazminatı ödeniyor.

Kıdem tazminatı hangi şartlarda verilir? Kadınlara kıdem tazminatı ayrıcalıkları nelerdir? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA