• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Delphi, ’den dünyaya ışık saçıyor

Delphi, İzmir’den dünyaya ışık saçıyor
Giriş Tarihi: 6.5.2019

’deki tesislerinde ürettiği 120 bin parça ürünü ve dünya sektörünün hizmetine sunuyor

İzmir Ege serbest bölgesinde yan yana konumlandırılan ve geçiş ile birleştirilen iki tesis Delphi Technologies'in dünyadaki en büyük 5 tesisi arasında yer alıyor. Dünya genelinde 24 ülkede 24 üretim tesisi ve 12 teknik merkezi bünyesinde barındıran Delphi Technologies ürettiği teknoloji ve çözümlerle otomotiv endüstrisinin geleceğine ışık tutuyor.

120 BİN PARÇA ÜRETİYOR
Delphi Technologies Türkiye, Kafkasya, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Reşat Dumanoğlu, "Delphi Technologies, hem binek otomobillere ve ticari araçlara yönelik dünyanın önde gelen araç tahrik sistemleri tedarikçilerinden biri olarak dikkat çekerken hem de bağımsız satış sonrası müşterileri ve orijinal ekipman servis müşterilerine yönelik satış sonrası ürün ve hizmetleri sunma yetisiyle ön plana çıkıyor. Delphi Technologies olarak yüksek teknolojili emisyon ve yakıt tasarrufu çözümlerinden hava filtresine, fren diskinden direksiyon ve süspansiyon parçalarına kadar 120 bin parça üretiyoruz" dedi.

4.9 MİLYAR DOLAR
"Dünya üzerinde Delphi teknolojisini taşıyan araçlardaki rayların önemli bir kısmı Türkiye'de üretiliyor" diyen Dumanoğlu, şirketin gelirlerinin 2018 yılında 4.9 milyar dolara ulaştığını söyledi. Dumanoğlu, "Delphi Technologies'in İzmir'deki tesisi, dizel yakıt enjeksiyon ve egzoz gazı arındırma sistem bileşenlerinin üretimi konusunda uzmanlaşmış durumda ve Ege Serbest Bölgesi'nde hem binek otomobiller hem de ticari araçlar için dizel motorlarda dünyanın önde gelen common rail teknolojisinin üretim noktası olarak faaliyet gösteriyor"diye konuştu.

ERCAN KARACA

Delphi, İzmir’den dünyaya ışık saçıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN