• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Forklift çarpan Afgan kızı öldü

Forklift çarpan Afgan kızı öldü

25.12.2015, 00:00 Güncelleme Tarihi: 25.12.2015, 13:27


İzmir kıyılarından ailesiyle bindikleri lastik botla geçen hafta yasa dışı yollardan geçtikleri Yunanistan'ın Sisam (Samos) Adası'nda, sığındıkları Malegari Limanı'nda 10 yaşındaki Afgan kızı Vedirhan, dün geri manevra yapan forkliftin çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Yunanistan'ın Sisam Adası'nda yayın yapan 'www.samostimes.gr' internet sitesinin haberine göre, adının 'Vedirhan' olduğu öğrenilen 10 yaşındaki Afgan kız, geçen 17 Aralık'ta, anne, baba, iki kardeşi ve bir grup akrabasıyla İzmir kıyılarından bindikleri lastik botla Yunanistan'ın Sisam Adası'na geçti. Afgan aile ve yakınları buradaki Malegari Limanı'nda kurdukları çadırda zor koşullarda yaşamaya başladı. Ege Denizi'ndeki zorlu yolculuğu kazasız şekilde atlatan Afgan Aile, dün yaşanan kazayla yıkıldı. Ailenin 10 yaşındaki kızı Vedirhan, limanda geri manevra yapan bir forkliftin çarpması sonucu ağır yaralandı. Sisam Adası'ndaki hastaneye kaldırılan küçük kız, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Forklift çarpan Afgan kızı öldü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.