Baba dehşeti!

İstanbul’un Maltepe ilçesinde yaşayan ve eşi ile boşanma arifesinde olduğu öğrenilen baba, 3 ve 4 yaşındaki kızlarını pompalı tüfekle öldürdükten sonra intihar etti. Eve girdiğinde korkunç manzara ile karşılaşan anne sinir krizi geçirdi

İstanbul'da cinnet getiren baba, 3 ve 4 yaşındaki kızlarını pompalı tüfekle öldürüp intihar etti. Korkunç olay, dün saat 18.30 sıralarında Maltepe Fındıklı Mahallesi'nde meydana geldi. Anne Dilek Yardım, 5 katlı binanın bodrum katındaki eve girdiğinde eşi Ali Yardım, kızları Elif (4) ile Hira'nın (3) cesetleriyle karşılaştı. Annenin çığlık çığlığa sinir krizi geçirmesi üzerine, mahalle sakinleri evde toplandı. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan ilk incelemede, baba Ali Yardım'ın iki kızını pompalı tüfek ile öldürdükten sonra aynı tüfekle kendine ateş ederek intihar ettiği belirlendi. Sinir krizi geçiren anne Dilek Yardım, ambulansla Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'ne kaldırıldı.
"TEHDİT EDİYORDU"
Dilek Yardım'ın kuzeni İlyas Çakır, çiftin boşanma sürecinde olduğunu söyledi. Ali Yardım'ın aralık ayında tehditleri dolayısıyla birkaç sefer nezarete girip çıktığını dile getiren Çakır, Yardım'ın haftada bir gün çocukları görmek için izin aldığını belirtti. Çakır, "Bugün izin günüydü ve bu olayı planladığını düşünüyoruz. İçerisi içki şişeleriyle dolu. Eşi böyle bir şey olabileceğini düşünerek çocukları göstermek istemiyordu haklı olarak" dedi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.