• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Yüreğin yetiyorsa karşıma çık’

‘Yüreğin yetiyorsa karşıma çık’
Giriş Tarihi: 16.3.2019

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın Buca'daki kumpasla ilgili sessizliğini bozması, mağdur Suat Nezir'i çileden çıkardı. AK Partili Hamza Dağ'ın soruları üzerine Özkan, "Hiçbir adayla birebir görüşmedim. Partinin ilkeleri dışında adaylara hiçbir şey demedim. Hepsi şahitlidir" açıklamasını yapmıştı. Bu konuda seçim bittikten sonra detaylı konuşacağını kaydeden Suat Nezir meydan okudu.

HODRİ MEYDAN

T
uncay Özkan'ın açıklamalarına gülüp geçtiğini ve anlam veremediğini belirten Suat Nezir, sessizliğini Yeni Asır'a bozdu. Bu açıklamaları samimiyetsiz olarak gördüğünü belirten Nezir, "Bu haberlerin üzerinden günler geçti. bu açıklamaları yapmakta geç kalmadı mı? Bunu talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Yüreği yetiyorsa, sayın Özkan'ı istediği platformda, istediği televizyon kanalında, istediği meydanda konuşmaya, yüzleşmeye davet ediyorum. Hodri meydan. Benim de seçimden sonra açıklayacaklarım var. Tüm CHP, herkes neyin ne olduğunu görecek. Yaptıkları listeleri her şeyi herkes görecek" ifadelerini kullandı.

İSTİFA DEPREMİ SÜRÜYOR

Buca'da CHP'nin HDP ile kirli ittifakına yönelik tepki istifaları sürüyor. CHP Buca Gençlik Kolları yönetiminin istifasının ardından bu kez de İP Gençlik Kolları Başkanı Burak Çelik ve yönetimi istifa etti. Yapılan açıklamada "CHP PM'nin İzmir Büyükşehir adaylığı için uygun görmüş olduğu, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'ye sempatisi ve yakınlığıyla bilinen Tunç Soyer'in açıklanmasının ardından bu rahatsızlığımız bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Bu tercihin içerisinde kesinlikle bulunmadığımızı belirtmek isteriz" denildi.

FATİH ŞENDİL/ NİDA ALADAĞ

‘Yüreğin yetiyorsa karşıma çık’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN