• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

8 bin personel alacak! Başvuru şartları nelerdir?

THY 8 bin personel alacak! Başvuru şartları nelerdir?

17.03.2019, 17:06

bünyesinde yer almak isteyenlerin merakla beklediği haber geldi. Başkanı 2019 yılında THY bünyesinde 8 bin personel alımı yapacağı bilgisini paylaştı. Peki Türk Hava Yolları personel alımı için gereken şartlar nelerdir? THY personel alımına nasıl başvuru yapılır? İşte merak edilenler...

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu İlker Aycı katıldığı bir programda 2019 yılında 8 bin personel alımı yapacağı bilgisini paylaştı. THY kadrosunda yer almak isteyenler personel alımına ilişkin detayları merak ediyor. Peki Türk Hava Yolları personel alım şartları nedir? Nasıl başvuru yapılır? İşte merak edilenler...

İşte THY personel alımına dair yapılan açıklamadan satırbaşları:

"THY 60 bin kişilik bir aile. 86. yılını kutluyoruz. Kuruluşundan bu yana taş taş üstüne koymuş çok insan var, çok emek var. Sadece başarılarımızla gurur duymuyoruz, milletimizle olan onların kalbindeki yerini çok iyi bildiğimiz için güçlü bağ da var. Dünyada uluslararası yolcu taşıma alanında 5'inci hava yolu şirketi olduk. Uçuş emniyetinde, hizmet kalitesindeki güven ve yolcularla aramızda kurduğumuz gönül bağı bunu işaret ediyor."

"1150 civarı yeni kaptan alacağız. Kabin ekibi olarak da 2300 kişi işe alacağız. Bu yıl 8 bini aşan istihdam planlıyoruz. 60 bin kişilik ailemiz 68 bin kişiye çıkacak."

HAZİRAN'DA YENİ UÇAKLAR FİLOYA KATILACAK
Haziran ayında Boeing 787-900 Dreamliner'la filomuza katılacak. Kapadokya'da gün doğumuna ilişkin senaryo yapacağız, hem de bir deneyimlememiz de turkuaz yolculukla ilgili deneyimleri yolculara sunacağız. Bu yıl 6 tane 787 uçak katılacak. A350 uçaklar da 25+5 katılım olacak.

THY 8 bin personel alacak! Başvuru şartları nelerdir? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN