• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kadınları istifaya zorluyor

Kadınları istifaya zorluyor
Giriş Tarihi: 16.5.2019

’li Selçuk Belediye Başkanı ’in seçimden hemen sonra intikam için belediyede başlattığı siyasi sürgünler gündem oldu. Sengel’in 6’sı kadın 15 personeli sürmesine tepki yağarken, İlçe Başkanı Halil Düztaş, “Sengel’in bu tavrı bizi şaşırtmadı” dedi

METİN BURMALI

31 Mart yerel seçimleri sonrası Selçuk Belediye Başkanlığı koltuğunu AK Partili Zeynel Bakıcı'dan devralan CHP'li Filiz Ceritoğlu Sengel, işe siyasi intikam almakla başladı. Sengel, AK Parti döneminde işe giren ya da seçimlerde kendisine destek vermeyen aralarında üniversite mezunlarının da bulunduğu 6'sı kadın 15 belediye işçisini çöp, çapa ve temizlik gibi birimlerde görevlendirdi.
Selçuk Belediyesi'nde önceki dönem Özel Kalem Müdürlüğü'nde sekreter olan Pınar Yörük'ü belediyenin kafesinde temizlik işçisi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ndeki büro görevlisi Ayşe Karadayı Türedi'yi Hayvan Barınağı'na temizlikçi, yine Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kadın Dayanışma Merkezi Bürosu'nda görevli Veciha Kösen'i de Fen İşleri Müdürlüğü'nde park, bahçe ve çaba işlerinde görevlendirdiği öğrenildi.

AK PARTİ'DEN TEPKİ

İntikam amacı ile yapılan sürgünlere tepki gösteren AK Parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş, "İhtiyaç duyulan alanlar diye yeni görevlendirme yapılan bu arkadaşlarımızın isimleri, her ne hikmetse yalnızca seçim öncesi AK Parti adayımıza destek veren isimlerden seçilmiş. Bu da 'çalışan belediye' kılıfıyla sayın başkanın ne kadar partizanca adımlar atacağına işaret ediyor. Bu tavrıyla Sayın Sengel kentimizde yeni bir kutuplaşmayı da başlatmış oluyor" diye konuştu. CHP'li Sengel'in bu tavrının kendilerini hiç şaşırtmadığını da aktaran Düztaş, "Filiz Ceritoğlu Sengel'in şu an itibariyle somut olarak belediye çalışanlarını işten çıkarma gibi bir yaptırımda bulunmaması, seçim öncesi vermiş olduğu bu sözü yerine getirdiği anlamına gelmiyor. Çünkü bu yaptığı, çalışanları yıldırma politikasıyla personele daha önce çalıştığı birimdeki eş değer bir statü yerine mobbing sayılacak bir uygulama yaparak çalışanları istifaya zorlamaktadır. Hakkı, hukuku ve şefkati dilinden düşürmeyen sayın başkanı, bu yanlıştan bir an önce dönmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

KİM NEREYE SÜRÜLMÜŞTÜ?

Selçuk Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü Büro görevlisi ve Özel Kalem Başkan Sekreteri Pınar Yörük, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Carpuza Cafe'de temizlik işçisi

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Büro Görevlisi Ayşe Karadayı Türedi, Hayvan Barınağı'nda temizlik işçisi

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Spor İşleri Sorumlusu Levent Türedi, Park Bahçe işçisi

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Organizasyon Sorumlusu Büro görevlisi Burhan Başar, Temiz İşleri'nde çöp işçisi

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kadın Dayanışma Merkezi Büro görevlisi Veciha Kösen, Fen İşleri Park, Bahçe ve Çapa işçisi

Yazı İşleri Müdürlüğü Büro görevlisi Gülşah Tedik, İşletme İştirakler Müdürlüğü'nde garson

Fen İşleri Müdürlüğü Başkanlık makam şoförü Cengiz Ergun, Temizlik İşleri'nde şoför

Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nde hizmetli Mine Kurd, Fen İşleri Park ve Bahçe işçisi

Kadın Dayanışma Merkezi Temizlik personeli Zeynep Tedik, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Pamucak Restoran'da bulaşıkçı

İşletme İştirakler Müdürlüğü'nde garson olan İbrahim Kırlıoğlu, Fen İşleri Müdürlüğü'nde şoför olan Kemal Çetinçelik, Temizlik İşleri Sorumlusu Çavuş olan Ahmet Çokgeçer, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde şoför olan Engin Aslan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kent Belleği'nde güvenlik personeli olan Atalay Kurd ile İşletme İştirakler Müdürlüğü Kafe Sorumlusu olan Cenk Pak, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çöp işçileri olarak görevlendirildi.

Kadınları istifaya zorluyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN