• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ı aday yaptı!

Mansur Yavaş’ı FETÖ aday yaptı!
Giriş Tarihi: 22.12.2019

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 25 milyon rüşvet istediğini iddia eden CHP eski Milletvekili Sinan Aygün çarpıcı bir iddiada bulundu. Aygün, kendisine CHP'den aday olmayı teklif ettiğinde, 'Bunu hakaret sayarım' diyen Yavaş'ın daha sonra FETÖ'cü Ayhan Atalay'ın iknasıyla aday olduğunu iddia etti. BİR dönem Yavaş ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında aracılık yaptığını söyleyen Aygün, "Yavaş'a CHP'den aday olmasını teklif ettim. 'Ben bunu hakaret sayarım dedi' sonra FETÖ imamı firari Ayhan Atalay, kendisini ikna etti. Ve aday oldu" dedi. Üzerine gelinirse 2014 seçimlerinin hesabını soracağını da söyleyen Aygün, "Bana FETÖ'cü diyen önce kendisine baksın. Bülent Kuşoğlu'nun ağabeyi Genelkurmay istihbaratta FETÖ'den açığa alındı. Ordudan atıldı" ifadelerini kullandı. SİNAN Aygün'ün, Başkan Mansur Yavaş ile CHP'li 3 belediye meclis üyesi hakkında, Eskişehir yolundaki "Togo Kuleleri" olarak adlandırılan inşaatının 16 Aralık'ta mühürlenmesinin ardından bulunduğu suç duyurusunda ortaya attığı iddialar ve sonrasındaki açıklamaları İçişleri Bakanlığı'nı da harekete geçirdi. Bakanlık, Yavaş hakkında ortaya atılan iddiaları araştırmak üzere bir mülkiye müfettişi görevlendirdi.

MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ
ESKİ CHP Milletvekili ve eski ATO Başkanı Sinan Aygün, Yavaş ile CHP'li 3 belediye meclis üyesi ve avukatlar hakkında suç duyurusunda bulunmuş, Yavaş ve ekibinin, Mimarlar Odasına açılan davayı ancak kendilerine 25 milyon lira verilirse bir üst mahkemeye taşıyacakları, aksi halde inşaatını yıkacakları tehdidiyle karşılaştığını iddia etmişti.

Sinan Aygün'den çarpıcı iddialar: Mansur Yavaş’ı FETÖ aday yaptı! CHP'deki 25 milyon liralık rüşvet krizinde yer alan isimlerin kimliği ortaya çıktı CHP'de 25 milyonluk rüşvet krizi ile ilgili İçişleri Bakanlığı müfettiş görevlendirdi

Mansur Yavaş’ı FETÖ aday yaptı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA