• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Fahrettin Koca'dan 'mutasyon' açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada, "RNA virüslerinde mutasyon beklenen bir durumdur. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz salgının başından beri ülkemizde görülen tüm virüs suşlarında gen mutasyonunu düzenli olarak taramaktadır. Eylül ayından beri ülkemizde görülen suşların incelenmesi kısa sürede neticelenecektir." denildi.

Fahrettin Koca'dan 'mutasyon' açıklaması

22.12.2020, 13:29 Güncelleme Tarihi: 22.12.2020, 13:45

Koronavirüsün yüzde 70 daha bulaşıcı olduğu belirtilen mutasyon paniği dünyayı sardı. Mutasyonun tescillenen aşıların etkinliğini etkilemeyeceği belirtildi. PAniğe neden olan açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan bir açıklama geldi. Bakan Koca, RNA virüslerinde mutasyonun beklenen bir durum olduğunu söyledi.

Twitter hesabından açıklama yapan Koca şu ifadeleri kullandı: "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada, "RNA virüslerinde mutasyon beklenen bir durumdur. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz salgının başından beri ülkemizde görülen tüm virüs suşlarında gen mutasyonunu düzenli olarak taramaktadır. Eylül ayından beri ülkemizde görülen suşların incelenmesi kısa sürede neticelenecektir."

Bakan Koca duyurdu! O ülkelerden gelen tüm yolcular karantinaya alındı

Fahrettin Koca'dan 'mutasyon' açıklaması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.